סקר חדש מעלה כי חוסן לישראל בראשות בני גנץ רושמת ירידה של שלושה מנדטים. במקרה של איחוד בין מפלגות העבודה ומרצ הרי שהמהלך יניב 14 מנדטים. עוד עולה כי המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה הוא נתניהו עם 46% ואילו גנץ עם 36% בלבד. הסקר המלא

מסקר ערוץ 13 שפורסם הערב (שלישי) עולה כי במידה והבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד הייתה מקבלת 32 מנדטים ואילו מפלגת חוסן לישראל של גנץ הייתה זוכה ב-21 מנדטים.

עוד עולה כי באם תוקם רשימה חדשה של מפלגה שתאחד את העבודה ומרצ, הרי שהרשימה תקבל 14 מנדטים. כך שאיחוד בין המפלגות יניב עלייה במנדט אחד בלבד.

מתוצאות הסקר עולה למעשה כי הליכוד בראשות נתניהו תקבל 32 מנדטים, מספר זהה לסקר הקודם, ואילו מפלגת חוסן לישראל, בראשות בני גנץ, מתרסקת בשלושה מנדטים ותקבל 21 מנדטים. מפלגת יש עתיד תקבל 11 מנדטים, הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד תקבל 8 מנדטים, ומפלגות יהדות התורה ותע"ל בראשות אחמד טיבי יקבלו 7 מנדטים כל אחד.

מפלגת כולנו של כחלון ורשימת "מרצ" מקבלות חמישה מנדטים, ומפלגת ישראל ביתנו נהנית מארבעה מנדטים בלבד.

מפלגת ש"ס בראשות אריה דרעי והרשימה המשותפת בראשות איימן עודה יקבלו 6 מנדטים. וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן תקבל 4 מנדטים. התנועה בראשות ציפי לבני, הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ ומפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס לא יעברו את אחוז החסימה.

עוד עולה מהסקר של ערוץ 13 עולה כי במקרה של איחוד בין העבודה למרצ, מפלגות הליכוד וחוסן לישראל היו נשארות עם אותן מספר מנדטים בעוד שמפלגת יש עתיד הייתה מאבדת מנדט אחד ועומדת על עשרה.

שאלה נוספת שעלתה בסקר היא מי מתאים יותר לכהן כראש הממשלה. 46% מהנשאלים ענו כי בנימין נתניהו מתאים יותר, בעוד 36% אמרו כי בני גנץ מתאים. כמו כן, 18% ענו כי הם לא יודעים – 14% מהם יהודים ו-41% לא יהודים.