לפי חלק מהדיווחים על תקיפת צה"ל אמש באזור קוניטרה, בשטח הייתה תנועה של אנשי חיזבאללה שהציבו במקום תשתיות ואמצעים לקראת פעולה. עוד דווח כי בעקבות הירי נגרם נזק לתשתיות. ראש הממשלה נתניהו "פועלים בכל יום נגד איראן כולל אתמול"

התקיפה הישראלית בסוריה אמש: בשעה האחרונה אישר ראש הממשלה נתניהו כי ישראל עומדת מאחורי התקיפה שיוחסה לה וכי מטרתה הייתה להרחיק את הכוחות האיראניים שפועלים בסמיכות לישראל.

כזכור אמש דיווחה התקשורת הסורית כי טנק של צה"ל ירה פגזים לעבר עמדות צבאיות סוריות וכן לעבר בית החולים ההרוס בקוניטרה.

האירוע, לפי הדיווחים, התרחש בצפון מחוז קוניטרה סמוך לג'בתה אל-ח'שב במקום המכונה "אלשחאר". דובר צה"ל סרב אמש להגיב אך כאמור נתניהו אישר בשעה האחרונה כי ישראל היא זו שתקפה אמש. לפי דיווחים סוריים בשטח הסורי נגרם נזק רציני לתשתיות. בין ישראל לרוסיה התקבלה הבנה כי כוחות איראנים וחיזבאללה לא יפעלו בטווח ה-80 ק"מ מגבול ישראל.

בערוץ 12 דווח הערב כי במקביל לדיווחים על חילופי מסרים בין חיזבאללה לישראל: חיזבאללה העביר מסר דרך ערוץ אל-מייאדין כי הם ישדרו בקרוב את תיעוד ההכנות והביצוע של הפיגוע שהתרחש סמוך לגבול עם ישראל בגזרת הר דב ב-2015 בנקמה על חיסול החוליה של חיזבאללה ומנהיג אירני בקוניטרה. בפיגוע ההוא נהרגו שני חיילי צה"ל. ארגון הטרור המתין 4 שנים לפני שהחליט לפרסם את התיעוד הזה והתזמון בו הם מתכוונים לפרסמו לא מפתיע נוכח ההתפתחויות באזור.

גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הממלכתית "סאנא" כי "בסביבות השעה 18:30 תקף האויב הישראלי בכמה פגזים. כמו כן, מטוס סיור ישראלי שיגר בסביבות השעה 19:50 ארבעה טילים לעבר בית החולים של קוניטרה ולעבר אחת מהנקודות השייכות לכוחות השמירה על המשטר. נגרם נזק לרכוש בלבד".