המשמעות: לא יהיה מנוס מקבלת ההחלטה בעיצומה של מערכת הבחירות, מה שיגרור ביקורת עזה. "נתניהו סינדל את מנדלבליט שלא יוכל להחליט על השימוע לפני מועד סגירת הרשימות. אם יחליט אחרי המועד זה יתפרש כהתערבות בבחירות"


מסתמן: היועמ"ש לא יספיק לזמן את נתניהו לשימוע עוד לפני הגשת הרשימות לכנסת: כך חושף העיתונאי אבישי גרינצייג במעריב. ע"פ הדיווח, "לאחר שבמשרד המשפטים תכננו להודיע על ​הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע עד מועד הגשת רשימות המפלגות לבחירות ב-20 לפברואר, במשרד מעריכים כעת ברמת וודאות גבוהה כי תאריך זה כבר לא ריאלי, ולא יהיה מנוס מקבלת ההחלטה בעיצומה של מערכת הבחירות".

"דחיית ההחלטה נובעת מעיכובים ותרגילי סחבת שונים מצד פרקליטי ראש הממשלה נתניהו, אך גם בעקבות התלבטויות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיק 2,000 בו טרם גיבש החלטה סופית", אומרים במשרד המשפטים.

לטענת הגורמים שצוטטו בכתבה, "בתקופה האחרונה פרקליטי נתניהו שולחים מכתבים עם דרישות והערות שונות וארוכות. טכניקה זו של משיכת זמן והתשת הפרקליטות על ידי הסנגורים היא דבר שבשגרה ואיננה מציאות חריגה, אולם עקב הרגישות הציבורית בתיקי ראש הממשלה, התייחסות הפרקליטות לדרישות הסנגורים מצריכה זהירות רבה במיוחד". בנוסף, כך לטענת הגורמים, פרקליטי נתניהו עובדים על מסמך ארוך במיוחד שיוגש לעיון היועץ המשפטי לממשלה בשבוע הבא. אם לא די בכך, פרקליטי נתניהו הודיעו כי ישקלו לעתור לבג"ץ במידה ומנדלבליט יחליט על הודעה על שימוע לפני הבחירות.

גורם במערכת הפוליטית הסביר ל'מעריב': "נתניהו סינדל את מנדלבליט, שלא יוכל להחליט על השימוע לפני מועד סגירת הרשימות. אם מנדלבליט בסופו של דבר יקבל החלטה לאחר סגירת הרשימות, הדבר עלול להתפרש כהתערבות במערכת הבחירות, והלחץ והביקורת על הפרקליטות ומשרד המשפטים רק יילכו ויתעצמו. נראה שזה מה שנתניהו בעצם רצה מלכתחילה".