בצל הדיווחים על השלמת גיבוש תכנית השלום האזורית של טראמפ, שתוצג ע"פ ההערכות אחרי הבחירות בישראל, יוצאים אבו מאזן ובכירי הרשות הפלסטינית למסע דילוגים במדינות ערב כדי לנסות לבלום את תמיכתן בתוכנית האמריקאית

יו"ר הרשות הפלשתינית בקרב בלימה נגד "עסקת המאה" שמגבש ממשל טראמפ: יו"ר הרשות אבו מאזן יצא לשם כך למסע דילוגים במדינות ערב, כדי לנסות לבלום את תמיכתן בתוכנית האמריקאית ולנסות לאשר את הבטחות מנהיגי מדינות ערב המתונות לתמוך בדרישות הפלשתיניות בסוגיות הליבה, שבראשן נסיגה של ישראל לקווי 67 והכרה בירושלים המזרחית כבירת המדינה הפלשתינית העצמאית – כך מדווח הבוקר העיתון 'ישראל היום'.

כזכור, כוונתו של הנשיא טראמפ לגבש תוכנית שלום אזורית בשיתוף עם מדינות ערב המתונות, כתחליף לחזון שתי המדינות, נחשפה ב"ישראל היום" במאי 2017, לאחר פגישתם של טראמפ ואבו מאזן בבית לחם, אז בישר לו הנשיא האמריקני על כוונתו להוציא לפועל את "עסקת המאה", שלדבריו זוכה לגיבוי מדינות ערב המתונות.

כעת, גורמים בכירים במצרים, בירדן וברשות הפלשתינית אישרו ל"ישראל היום" כי אבו מאזן התבשר לאחרונה בידי גורמים בכירים בוושינגטון על כך שאנשי הנשיא טראמפ נמצאים בשלבי סיום של גיבוש תוכנית השלום. לאחר שתקבל התוכנית את אישור הנשיא טראמפ, צפויים יועצו וחתנו ג'ראר קושנר והשליח המיוחד למו"מ בין ישראל לפלשתינים ג'ייסון גרינבלאט לצאת למסע דילוגים במדינות ערב המתונות ובמדינות המפרץ הפרסי, במטרה להציג בפניהם את פרטיה. ההערכה ברמאללה היא כי ממשל טראמפ ינסה לזכות בתמיכת המדינות הערביות, במטרה לנסות להוציא לפועל את התוכנית לאחר הבחירות והרכבת הממשלה בישראל.