ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, שהוזכר כמי שעשוי להצטרף לאחת ממפלגות השמאל-מרכז, מבהיר שאין בכוונתו להצטרף לאחת מבמפלגות בגוש השמאל-מרכז במהלך מערכת הבחירות הנוכחית. על נתניהו: "איבד את המעצורים ופוגע בביטחון"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, שהפך בשנתיים האחרונות לאחד הקולות האופוזיציונים הנחושים והתקיפים ביותר נגד רה"מ נתניהו והוזכר כמי שעשוי להצטרף לאחת ממפלגות השמאל-מרכז, מבהיר היום כי לפחות במערכת הבחירות הנוכחית – אין בכוונתו להצטרף למשחק.

"הייתי כבר בכל התפקידים, ולא בטוח שזה נכון להציע לי. לא חושב שהצורה הכי טובה בשבילי לעזור תהיה להיות במקום השני בעבודה. מעולם לא ביקשתי דבר, ובטח שלא אתחיל לבקש היום", אמר ברק בראיון לרשת ב.

הוא הוסיף: "אני חושב שאני אחד האופוזיציונרים היחידים בשנתיים וחצי האחרונות. זה לא סוד שאני פועל ככל יכולתי כדי שייווצר גוש שישיג את שני הדברים – גם גוש חוסם של 61, וגם מפלגה בגודל של המפלגה של נתניהו או יותר גדולה…כל דיון בי מקטין את הסיכוי שיתקיים הגוש ומזיק לסיכוי שזה יקרה".

ברק תקף את נתניהו על הצהרותיו בהקשר האיראני-סורי ואמר: "הוא איבד את המעצורים ופוגע בביטחון"…הרהב נועד לשרת צרכים אישיים של בחירות, וגם התחמקות מאימת בית המשפט. את התוצאות של הרהב הזה נחטוף אולי אחרי. אנחנו מצויים בפני ברית משונה של אופורטוניסטים שחברו לקיצונים משיחיים גזעניים. הפרויקט המשותף שלהם מכריע אותם להתנפל על הדמוקרטיה הישראלית".

"כנראה שנתניהו לא הולך להתחלף. אני מדבר בתור אזרח מודאג שהיה בכל התפקידים", כך ברק.