אתמול הבטיח כחלון מסיבת עיתונאים שבה תימסר הצהרה ש"תשנה את כללי המשחק". בניגוד לההערכות המוקדמות, הנושא הפוליטי היה שולי במסיבת העיתונאים הזאת שעסקה בעיקר בנושא כלכלי-חינוכי • ההבטחה: הקלה דרסטית להורים בתשלום על מעונות

מאת: יוני קדם, ביזנעס

מתחילים עם ההבטחות: שר האוצר כחלון קיים מסיבת עיתונאים היום (רביעי) ובה הציג את תכניתו בנוגע למסגרות החינוך לגיל הרך. לפי התכנית, מעון לילד אמור לעלות רק 1200 ש"ח לחודש. התכנית אמורה לחסוך אלפי שקלים בכל שנה למשפחות רבות.

המצב כעת בישראל בענף החינוך די גרוע, זאת בהשוואה למדינות ה-OECD. דוח החינוך של ה-OECD שהתפרסם לאחרונה חשף כי ישראל משקיעה בילדים בגילאי 0 עד 3, סכום של 2,700 דולר בשנה בערך, זאת לעומת הממוצע של מדינות ה-OECD שעומד על סכום של 12,400 דולר בשנה.
ביזנעס שימושי
במסיבת העיתונאים אמר כחלון כי הוא מודע לקשיים של הזוגות הצעירים לשלוח את ילדיהם למעונות, זאת מחמת העלויות הגבוהות במיוחד והאיכות שלא מצדיקה את העלות המופרזת.

במסגרת התכנית, כל משפחה אמורה לקבל שובר חודשי עם שתי אפשרויות: לקבל הנחה למעון פרטי או לרשום את הילד למעון ממשלתי, העלות של התכנית עומדת על 7.8 מיליארד ש"ח בשנה למשק.

"אני אומר לכם באופן אישי שאני לא רוצה שהנכדה שלי בגיל שנה פלוס תהיה במעון של משרד העבודה והרווחה. אני רוצה שהנכדה שלי תהיה במעון בפיקוח ובאחריות של משרד החינוך" אמר כחלון.

"הכנסת המעונות לפיקוח תביא להוזלה משמעותית ולחינוך הרבה יותר טוב ממה שמקבלים היום. הילדים יקבלו חינוך ללא פשרות וההורים ישלמו חצי ממה שהם משלמים כיום", הבטיח כחלון.

במסיבת העיתונאים נכח גם שר הכלכלה אלי כהן שהסביר על הפחתת ההוצאות הצפויה: "כל זוג צעיר ששולח את הילד שלו למעון בפיקוח יוכל לקבל מעון איכותי בפיקוח המדינה ב-1,200 שקלים בלבד. מדובר על חיסכון שנתי של מעל 15,000 ש"ח למשפחה בשנה".

כהן הוסיף ואמר כי מדובר במהלך שיגדיל את התעסוקה ואת הפריון, ידחוף את המשק ויניע אותו לצמיחה גבוהה.

גם שרת השיכון החדשה יפעת שאשא ביטון מ'כולנו' נשאה דברים ואמרה כי כל המעונות צריכים להיות במסגרת ובפיקוח משרד החינוך וכי ב'כולנו' דואגים לעתיד הילדים של כולנו.
מקור: http://bizzness.net/