היועמ"ש דחה את בקשת עורכי דינו של ראש הממשלה שבקשו לזמן עדים נוספים, שלטענתם עדויותיהם חשובות לחקירת התיקים. נתניהו: "סירבו לערוך לי עימות עם עדי המדינה, בשימוע שיתקיים רק אחרי הבחירות יתרסקו כל הטענות נגדי"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דחה הבוקר (רביעי) את בקשת סנגורי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבצע פעולות חקירה נוספות בתיקים הנוגעים לרה"מ. בתשובה ששוגרה לסנגורים, נמסר מפי עוזרו הבכיר של היועמ"ש לממשלה, כי "בשלב בו אנו נמצאים לא נדרשות פעולות חקירה נוספות".

בהודעה מטעם משרד המשפטים הובהר לסנגורים כי המידע המצוי בידיהם הנו חלקי ביותר, ואף צוין כי כמה מן הגורמים המוזכרים במכתבם, שלגביהם ביקשו כי תיגבה עדותם, כבר מסרו עדות במהלך החקירה. מלבד זאת, היועמ"ש דחה גם את הטענות שמנדלבליט הסתמך על הדוח של פרקליטות מיסוי וכלכלה ולא בדק את הדברים בעצמו. "לא הסתפק היועץ המשפטי לממשלה בלימוד המסמכים שהוכנו בפרקליטות מחוז תל אביב, אלא העמיק וחקר בעצמו בראיות הגולמיות עצמן ככל שהדבר נדרש", הוסבר במכתב.

ראש הממשלה נתניהו אמר בתגובה כי, "מצער שהלחץ של השמאל והתקשורת כנראה גורם ליועמ"ש להיחפז ולהודיע על שימוע לפני הבחירות, בשעה שהאמת תצא לאור בתהליך השימוע רק אחרי הבחירות. צר לי שהיועמ"ש דחה את בקשתי להתעמת עם עדי המדינה וגם את בקשת פרקליטיי לחקור עשרות עדים שלא נחקרו ושמוכיחים את צדקתי. כל זה יקרה בתהליך השימוע שיתקיים רק אחרי הבחירות ושבו יתרסקו כל הטענות נגדי, כפי שקרה לטענות נגד אישי ציבור אחרים שיצאו ללא רבב לאחר שניתנה להם ההזדמנות להגן על עצמם".

 

"תופרים לי תיקים? זאת מתפרה שלמה. הבחירות האלה הן על הקשקש" • צפו

 

מוקדם יותר היום דווח כי, היועמ"ש לא יספיק לזמן את נתניהו לשימוע עוד לפני הגשת הרשימות לכנסת. כך חושף העיתונאי אבישי גרינצייג במעריב. ע"פ הדיווח, "לאחר שבמשרד המשפטים תכננו להודיע על ​הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע עד מועד הגשת רשימות המפלגות לבחירות ב-20 לפברואר, במשרד מעריכים כעת ברמת וודאות גבוהה כי תאריך זה כבר לא ריאלי, ולא יהיה מנוס מקבלת ההחלטה בעיצומה של מערכת הבחירות".

"דחיית ההחלטה נובעת מעיכובים ותרגילי סחבת שונים מצד פרקליטי ראש הממשלה נתניהו, אך גם בעקבות התלבטויות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיק 2,000 בו טרם גיבש החלטה סופית", אומרים במשרד המשפטים.

לטענת הגורמים שצוטטו בכתבה, "בתקופה האחרונה פרקליטי נתניהו שולחים מכתבים עם דרישות והערות שונות וארוכות. טכניקה זו של משיכת זמן והתשת הפרקליטות על ידי הסנגורים היא דבר שבשגרה ואיננה מציאות חריגה, אולם עקב הרגישות הציבורית בתיקי ראש הממשלה, התייחסות הפרקליטות לדרישות הסנגורים מצריכה זהירות רבה במיוחד". בנוסף, כך לטענת הגורמים, פרקליטי נתניהו עובדים על מסמך ארוך במיוחד שיוגש לעיון היועץ המשפטי לממשלה בשבוע הבא. אם לא די בכך, פרקליטי נתניהו הודיעו כי ישקלו לעתור לבג"ץ במידה ומנדלבליט יחליט על הודעה על שימוע לפני הבחירות.

גורם במערכת הפוליטית הסביר ל'מעריב': "נתניהו סינדל את מנדלבליט, שלא יוכל להחליט על השימוע לפני מועד סגירת הרשימות. אם מנדלבליט בסופו של דבר יקבל החלטה לאחר סגירת הרשימות, הדבר עלול להתפרש כהתערבות במערכת הבחירות, והלחץ והביקורת על הפרקליטות ומשרד המשפטים רק יילכו ויתעצמו. נראה שזה מה שנתניהו בעצם רצה מלכתחילה".