במסיבת עיתונאים שבה הוכרז על הצטרפותה של העיתונאית יפעת ארליך למקום השלישי במפלגה אמר היו"ר כי, "מפלגת הבית היהודי איננה מפלגת אווירה, אלא מוצר איכותי ונדיר של עשייה מוכחת למען הכלל עשרות שנים מתוך לקחית אחריות"

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ אמר הערב (רביעי) כי בקרוב יושלמו המגעים לאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי. "מפלגת הבית היהודי איננה מפלגת אווירה, אלא מוצר איכותי ונדיר של עשייה מוכחת למען הכלל עשרות שנים מתוך לקחית אחריות", אמר. "בקרוב ממש נשלים את האיחוד עם האחים שלנו באיחוד הלאומי ונייצר יחד השפעה משמעותית על מדינת ישראל".

בדבריו פרץ אמר כי "אני משוכנע שרב המחבר על המפרד, ואנחנו מסכימים על רוב הדברים. הציונות הדתית עברה מפוארת, אנשים מתחלפים- אך האידאולוגיה שלה נשארת: המשולש המיוחד- תורת ישראל, ארץ ישראל, ועם ישראל. לכולם יש כאן בית".

את הדברים אמר הרב רפי פרץ במסיבת עיתונאים שבה הוכרז על הצטרפותה של העיתונאית יפעת ארליך למקום השלישי במפלגה, מקום ששוריין לאישה על ידי המועצה הציבורית. ארליך עקצה במסיבת העיתונאים את מפלגת הימין החדש של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד: "הטרנדים שבחוץ אולי קורצים, המעטפת הנוצצת מבריקה. אך תחתיה אין עבר ואין עתיד. העבר של הציונות הדתית הוא בבית היהודי, וגם העתיד בבית היהודי".

בתוך כך, בבית היהוד הבהירו היום כי, "לאור הפרסומים השגויים אנו מבקשים להבהיר כי זולת צוות המשא ומתן ויו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, אין עוד גורם שמעורב במו"מ כולל הרב אלי סדן. אנו מודים לרב אלי סדן על פעילות כחבר המועצה הציבורית שבחרה את יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ואת יפעת ארליך למקום השלישי ברשימת הבית היהודי".