יו"ר חוסן לישראל במתקפה על נתניהו: "אני דרוש לאסור את הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל שעלולים לסכן את חיילי צה"ל. השימוש בקודש הקודשים הביטחוני שלנו לצורכי קמפיין הוא חציית קו אדום"

יו"ר 'חוסן לישראל' הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הצהיר היום כי, "בשבועות האחרונים יצאנו יחד למסע ישראלי של תיקון ושל שינוי. מסע שיש לו מטרה ברורה, ישראל חזקה יותר ומאוחדת יותר, ישראל טובה יותר. למסע הזה יש נקודת סיום אחת ויחידה: ניצחון בבחירות והקמת ממשלת אחדות ממלכתית לאומית. זהו היעד, חברים, ויחד אתכם נעמוד בו".

גנץ תקף את ראש הממשלה על הפרת העמימות הביטחונית ואמר כי "ראש הממשלה נתניהו: אנחנו שנינו פטריוטים ועכשיו מתמודדים האחד מול השני. אני מבקש ואני דורש -ישנו מעשה אחד שחייב להיות אסור בתכלית האיסור – הפגיעה בקוד החשאיות הבטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל- עלולים לסכן את חיילי צה"ל".

 

נתניהו: "לא אלך לממשלה עם גנץ, ארכיב קודם כל ממשלת ימין"

 

"השימוש בקודש הקודשים הביטחוני והחשאי שלנו לְצוֹרְכֵי קמפיין הוא חציית קו אדום שחייבת להסתיים מיד. אבל ישנו מעשה אחד שחייב להיות אסור בתכלית האיסור – הפגיעה בקוד החשאיות הבטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל- עלולים לסכן את חיילי צה"ל. השימוש בקודש הקודשים הביטחוני שלנו לְצוֹרְכֵי קמפיין הוא חציית קו אדום שחייבת להסתיים מיד".

בנאום לראשי המטות תקף את קמפיין הליכוד ואמר כי, "לצערנו, מול התנועה היפה הזו שלנו, אנחנו נחשפים לקמפיין שלילי ושקרי. אבל כל זה לא מרתיע אותנו, להיפך, הם משמיצים ומחלישים ואנחנו מתחזקים ומחזקים. הם מפלגים – ואנחנו מתחברים ומחברים. אין צורך להתרגש – הגל העכור הזה יעלם בתשעה באפריל ונחזור לשפיות. יותר מדי מונח על המאזניים, עתידה של המדינה שלנו. יש כאן דור שלם שרוצה תקווה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "האחרון שיכול להטיף מוסר זה בני גנץ שהודה בקולו שסיכן את חייהם של לוחמי גולני למען הפלסטינים".