שבוע לפני הגשת הרשימות: 5 מפלגות בימין לא עוברות את אחוז החסימה. המשמעות: לימין אין קואליציה. סקר נוסף: העבודה מתאוששת אחרי הפריימריז. גנץ בנסיגה. הליכוד יציב. בגיזרת המפלגות החרדיות: נתון מרשים ליהדות התורה

שבוע לפני הגשת הרשימות, מגלה סקר "ישראל היום" וערוץ i24NEWS באמצעות "מאגר מוחות": 5 מפלגות בימין לא עוברות את אחוז החסימה. המשמעות: לימין אין קואליציה. עוד בסקר: העבודה מתאוששת אחרי הפריימריז, גנץ בנסיגה, הליכוד שומר על כוחו.

ע"פ הסקר, לו היו הבחירות נערכות כיום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-32 מנדטים.

אחריה ברשימה:
חוסן לישראל: 19
יש עתיד: 12
הרשימה המשותפת: 9
העבודה: 8
מרצ: 7
הימין החדש: 6
זהות (פייגלין): 5
תע"ל: 5
גשר: 4

בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה 9. ש"ס 4.

הנתון הדרמטי ביותר בסקר הוא זה שצופה כי 6 מפלגות, 5 מהן משתייכות לגוש הימין – לא יעברו את אחוז החסימה. המפלגות הן: כולנו,ישראל ביתנו,הבית היהודי,האיחוד הלאומי,עוצמה יהודית והתנועה. האם הדבר יאיץ את המגעים לאיחודים בתוך הימין? בימים הקרובים נדע.

במקביל, סקר שפורסם הבוקר ברשת ב צופה לליכוד 30 מנדטים בבחירות. ע"פ הסקר, חוסן לישראל תזכה ב-20, יש עתיד ב-11 וכך גם מפלגת העבודה, הימין החדש ב-10 מושבים, הרשימה המשותפת, תע"ל וישראל ביתנו ב6 כל אחת, מרצ וכולנו בארבעה מושבים. מפלגת גשר בראשות אורלי לוי אבקסיס אינה עוברת את אחוז החסימה, אך אם תחבור לבני גנץ, תוסיף לו שני מושבים – על חשבון כולנו שתישאר מחוץ לכנסת.

בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה 7. שס 5.

ע"פ הסקר, אם יש עתיד תרוץ יחד עם חוסן לישראל בראשות גנץ תקבל הרשימה 29 מושבים, לעומת 34 לליכוד. איחוד של מפלגות הימין – הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה לישראל ויחד, שאינן עוברות את אחוז החסימה בנפרד – יזכה אותן בשבעה מושבים בכנסת.

עוד עולה מהסקר כי רוב מצביעי חוסן לישראל היו רוצים לראות את בני גנץ באופוזיציה אם בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

הסקר בוצע אמש על ידי חברת Direct Polls בקרב מדגם מייצג של 735 משתתפים באוכלוסייה הבוגרת היהודית והערבית בישראל – טעות הדגימה 3.5%.