ועידת ורשה: מזכיר המדינה האמריקני בהצהרה חריגה בחריפותה כלפי איראן. גרינבלט: "מעודד מאוד לראות דו שיח ישיר וכנה על האתגרים האמיתיים באזור. התוקפנות של איראן קירבה בין ישראל למדינות ערב". נתניהו: "נקודת מפנה"

ועידת ורשה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הבוקר בשולי הועידה עם מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו. "לא נצליח להשיג שלום ויציבות במזרח התיכון בלי להתעמת עם איראן. זה פשוט לא אפשרי. הם משפיעים לרעה על כל המדינות באזור, לא נצליח במשימה שלנו בלי לדחוק אותם", אמר מזכיר המדינה.

נתניהו מצדו ציין כי יש בעצם קיום הועידה משום נקודת מפנה היסטורית שבה "מנהיגי ישראל ומדינות ערב משמיעים יחד הצהרות חריפות ביותר נגד הסכנה האיראנית".

שליח הממשל האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, התייחס לועידה ואמר: "מעודד מאוד לראות דו שיח ישיר וכנה על האתגרים האמיתיים באזור. אפשר לראות בבירור שהתוקפנות של איראן קירבה בין ישראל למדינות ערב"

כזכור, ראש הממשלה נועד אתמול עם שר החוץ של עומאן יוסף בן עלאוי בוורשה. "אני שמח לפגוש אותך שוב. ההחלטה האמיצה של הסולטן קאבוס להזמין אותי לבקר בעומאן מביאה לשינוי בעולם. היא סוללת את הדרך לרבים אחרים לעשות את מה שאתה אמרת – לא להיות תקוע בעבר אלא להתקדם אל העתיד", אמר נתניהו בפתח הפגישה.

"רבים הולכים בעקבותיכם, גם כאלה שנמצאים כאן היום בוועידה. אני מודה לכם על המדיניות החיובית הזאת, שפניה לעתיד ושעשויה להוביל לשלום ולשגשוג עבור כולם. אני מודה לך בשם אזרחי ישראל, ואני מרשה לעצמי לומר שגם בשם רבים במזרח התיכון".

שר החוץ של עומאן יוסף בן עלאוי אמר כי, "זהו חזון חדש וחשוב לעתיד. האנשים במזרח התיכון סבלו רבות כי הם נותרו בעבר. זהו עידן חדש למען העתיד ולמען שגשוג לכל העמים".