צילום: צבא ארה"ב

צפו בתרגיל: ישראל מותקפת ומסתייעת בצבא ארה"ב

תרגיל המפקדות הדו-שנתי המשותף לחיל האוויר ולצבא האמריקני, ג'וניפר פאלקון, הגיע היום לשיא: מאות קצינים אמריקנים וישראלים תרגלו מוכנות לפעול תוך זמן קצר עד ימים, ולהגן על ישראל על ידי צבא ארצות הברית גם מנושאות מטוסים מרוחקות מתקיפה

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם


צילום: דובר צה"ל

היום הושלם תרגיל צבאי אשר כלל תרגול מפקדות של צה״ל והצבא האמריקאי (מהפיקוד האירופי) בתרחישי איום שונים, בהם ירי תלול מסלול על מדינת ישראל.

התרגיל כלל קליטת מטוסים אמריקאים כבדים, פריסת תשתיות והפעלת אמצעי תקשוב משותפים. במהלכו תרגלו כ-300 חיילים מצבא ארצות הברית יחד עם כ- 400 חיילים מצה״ל: ממערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, אגפי התכנון, המבצעים, התקשוב וההגנה בסב״ר, יחידות לוגיסטיות וכוחות רפואה מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומיחידות נוספות בצה"ל.

תרגיל ג'וניפר פלקון התקיים כחלק מגרף האימונים השנתי והוא חלק משיתוף הפעולה האסטרטגי העמוק בין צה"ל וצבא ארצות הברית.

תת-אלוף רן כוכב מפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר אמר: "היום הסתיים תרגיל ג'וניפר פלקון (Juniper Falcon 2019) המשותף לצה"ל וצבא ארצות הברית, בהובלת מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר. התרגיל משקף את עומק היחסים בין המדינות ואת שיתוף הידע המקצועי בין המערכים והחילות. מטרות התרגיל המשותף היו הגברת התיאום בין הצבאות, תרגול הפקודות והנהלים בשעת חירום והעמקת ההיכרות בין החילות.
התרגיל הושלם בהצלחה רבה, הופקו ממנו לקחים חשובים והוא שיפר באופן משמעותי את שיתוף הפעולה ואת המוכנות לחירום".

גנרל ג׳פרי הריגיאן סגן מפקד חה"א של צבא"א אמר: "תרגיל ג'וניפר פלקון 2019 הציג הזדמנות גדולה עבור כוחות ארה"ב לעבוד פעם נוספת בקרבה עם שותפינו הישראלים כדי לשפר את יכולת הגנת טילים המשולבות שלנו. השנה התרגיל התמקד ספציפית ביכולתנו לפרוס כוחות במהירות ולשלב אותם עם כוחות צה"ל כדי לספק תמיכה בהגנה נגד טילים בליסטים, אספקת חירום, מענה לאסון וסיוע הומניטרי. כמו תמיד זה היה תרגיל מאתגר, אבל הלקחים שהופקו יעזרו לשני הצבאות להמשיך לחזק את היחסים בינינו ואת יכולותינו המשולבות בהגנה נגד טילים בליסטים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו