צילום: הדס פרוש / פלאש 90

פיצול נוסף בימין: ח"כ אורן חזן ירוץ ברשימה עצמאית

משבר חמור בימין לאור ריבוי מפלגות שירוצו עצמאית בבחירות הקרובות. הערב פורסם כי אורן חזן מתכוון להתמודד ברשימה עצמאית. על פי סקרים פנימיים, מפלגה בראשות אורן חזן מקבלת חמשה מנדטים, כך לפי טענותיו. המגעים עם עוצמה יהודית לא הבשילו

ח"כ אורן חזן שהיה עד לא מכבר חבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד, החליט באופן סופי לפרוש משורות המפלגה ולהתמודד בכנסת הקרובה ברשימה עצמאית. כך חושפת העיתונאית דפנה ליאל בערוץ 12.

על פי הפרסום, חזן מחזיק בידיו סקר לפיו, מפלגה עצמאית בראשותו תקבל חמישה במנדטים במידה ויתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. כמו כן פרסם העיתונאי חיים לוינסון כי חזן קיבל לידיו את הבעלות על מפלגת צומת שהתמודדה בעבר בכנסת בראשות רפאל איתן.

כזכור, חזן שהתמודד בפריימריז בליכוד בשבוע שעבר נחל אכזבה לאחר תבוסתו ומיקומו ברשימת המפלגה במיקום לא ריאלי.

מספר חברי כנסת אף בירכו על תבוסתו וטענו כי חזן היווה נזק תדמיתי למפלגת הליכוד לאחר שהתבטא במהלך הקדנציה נגד מספר חברי כנסת באופן פוגעני לטענתם, ואף נענש מספר פעמים על ידי וועדת האתיקה של הכנסת על כך.

בשבוע שעבר, יממה לאחר פרסום התוצאות בפריימריז של הליכוד פרסם העיתונאי יאיר שרקי בערוץ 12 כי מקורבים לח"כ אורן חזן פנו לבכירים במפלגת עוצמה יהודית במטרה לשלב אותו ברשימה לכנסת ובכך למעשה יכהן חזן כחבר כנסת גם לאחר הבחירות. מגעים שככל הנראה לא הבשילו לכדי ריצה משותפת.

לאחר הפרסום, מקורביו של חזן מסרו כי הוא אמר לאחר פרסום תוצאות הפריימריז שבכוונתו להיכנס לכנסת בדרך כלשהי, גם אם לא דרך הליכוד.

חזן גם התבטא בפומבית מספר פעמים וניהל מלחמה תקשורתית כנגד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שהגיע למקום הראשון בפריימריז, ככל הנראה העימותים מול בכירי המפלגה הוציאו אותו מרשימת הדילים ואף פעלו נגדו.

2 תגובות

כמה חבל
הרי סמוטריץ בטוח עובר את אחוז החסימה כי אין לו בעיה להתחבר עם עוצמה יהודית, יחד, וחזן
מה גם שכשהוא בראש הם מקבלים בסקרים יותר
מה פתאום שהחדש הזה יהיה בראש ועוד יחליט את מי לצרף ואת מי לא
הזוי

אנשים אוהבים פרובקטיבים טוב שיתמודד וינגוס קולות גם מלפיד וגם ממפלגות שלא עוברות וגם מהליכוד
זה הכי מבורך שיש במדינה של ילדים גם לילדים מותר ליהיות בכנסת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן