למרות התנגדות שר האוצר כחלון, המדינה הודיעה היום בתשובתה לעתירה של תנובה לבג"צ כי ניתן להעלות את מחיר מוצרי החלב שבפיקוח. הוועדה המליצה לייקר את המוצרים ב-3.4%. מדובר בכישלון לכחלון, שנלחם שלא לייקר את מוצרי החלב שבפיקוח

מוצרי החלב שבפיקוח עומדים להתייקר: המדינה הודיעה היום (שישי) לבג"צ כי ניתן להעלות את המחירים של מוצרי החלב שבפיקוח למרות התנגדותו של שר האוצר משה כחלון. על רקע העתירה של חברת "תנובה" מסר היועמ"ש: "לא ניתן לנמק עוד את אי העלאת המחירים".

בתשובת המדינה לעתירת תנובה הודיעה שכיוון שהכנסת פוזרה ואין לדעת מתי הרפורמה במשק החלב תכנס לתוקף, יש לקבל את המלצת ועדת המחירים של משרדי האוצר והחקלאות ולהעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים. הוועדה המליצה לייקר את המוצרים ב-3.4% לפחות.

ההחלטה לייקר את מוצרי החלב שבפיקוח למעשה מהווה כישלון לשר האוצר, משה כחלון, שנלחם שלא לייקר את מוצרי החלב שבפיקוח והביא לכך שתנובה וטרה ייקרו שורה של מוצרי חלב לא מפוקחים בתגובה.

בקיץ האחרון חברת תנובה עתרה לבג”צ על רקע סירובו של כחלון לחתום על ייקור מוצרי החלב שבפיקוח, למרות המלצתה של ועדת המחירים. נציין כי מאז פרסמה הוועדה המלצה נוספת לפיה שיעור ההתייקרות צפוי להגיע לכ-6%.

שר האוצר משה כחלון הגיב להחלטה: "במשך השנה האחרונה אני מסרב לחתום על העלייה במחירי החלב מתוך תפיסה שזהו צעד ציני ומיותר של מונופול דורסני ונצלני שנועד להגדיל רווחים על חשבון הציבור. צר לי שהפרקליטות לא מצאה לנכון להגן על עמדתי.
אעשה ככל שביכולתי, במסגרת החוק, כדי למנוע את עליית המחירים המיותרת הזו".