הבלונים בנתיבות | צילום: דוברות המשטרה

חשש מהסלמה: קצין נפצע קל מרימון • צפו בתיעוד הפלסטיני

קצין ביחידת המסתערבים נפצע קל מהשלכת רימון בהפרות הסדר על גדר הגבול בעזה. כ-11,000 פלסטינים התפרעו והשליכו מטענים ורימונים לעבר הגדר, נרשמו כמה ניסיונות לפריצת הגבול. הפלסטינים מדווחים על כעשרים פוצעים

קצין ביחידת המסתערבים של מג"ב נפצע אתמול באורח קל במהלך עימותים עם כוחות צה"ל בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה. במסגרת הפרות הסדר הושלכו אבנים, רימונים ומטעני חבלה לעבר הגדר והכוחות במקום. כתוצאה מאחד המטענים שהושלך לעבר כוח מג"ב נפצע הקצין מרסיס ברגלו. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי באשקלון.

הפלסטינים פרסמו הערב תיעוד של השלכת הרימון שבעקבותיו נפצע אתמול קל קצין מג"ב בהפרות הסדר על גדר הגבול בעזה. בסרטון נראים מתפרעים פלסטינים משליכים את הרימון לעבר הרכב של הכוחות כשאחד מהם צועק "אללה אכבר".

בצה"ל מסרו כי כ-11,000 פלסטינים התפרעו במספר מוקדים לאורך גדר הגבול של הרצועה. "מפרי הסדר יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת, וכן הושלכו מספר מטענים ורימונים לעבר הגדר והכוחות שפעלו סמוך אליה", נמסר. "הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש".

המפגינים הציתו צמיגים והפריחו בלוני תבערה ממספר מוקדים לאורך הגדר, וכן נרשמו כמה ניסיונות לפריצת הגבול. כעשרים פלסטינים נפצעו כתוצאה מירי כוחות הביטחון. כוח צה"ל לכד פלסטיני שחצה את הגבול בצפון הרצועה והעביר אותו לחקירת כוחות הביטחון. בדובר צה"ל ציינו כי הפלסטיני לא היה חמוש.

במקביל, במשטרה קיבלו דיווחים על בלונים החשודים כבלוני נפץ שאותרו בעיר נתיבות. בנוסף, שוטרים הוזעקו לטפל בבלונים חשודים שנחתו ביישוב במועצה האזורים מרחבים. חבלנים הגיעו למקום והחלו בחקירה. במשטרה קראו לציבור לדווח על כל מקרה של חפץ חשוד.

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו התייחס להתחממות בגבול הרצועה ואמר כי, "שוב היינו עדים אתמול להתפרעויות אלימות בגבול רצועת עזה, שבמהלכן נפצע קצין מג"ב. כמו כן נחתו אמש בלוני תבערה בנתיבות ובמועצה האזורית מרחבים. מוקדם יותר השבוע חשף שב"כ התארגנות טרור ביו"ש בהכוונת החמאס מעזה. מי שחושב ששקט לפני הבחירות מצדיק כניעה לטרור, שיצביע ליכוד. מי שחושב הפוך, חייב להצביע ישראל ביתנו".

צילומים: Abed Rahim Khatib/ Flash90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *