צילום: פלאש 90

'העבודה' מציגה: אורן חזן במקום השני, גדעון סער במקום 11 • פרשנות

בניגוד לסטיגמה התקשורתית המקובלת, הפריימריז בליכוד הוכיחו שמדובר במפלגה שאינה מתיישרת לפי גחמותיו של המנהיג ואף דוחה ח"כים שפרובוקציותם אומנותם, בעוד דווקא במפלגת העבודה העניינים הפוכים לגמרי / שמואל בן צבי, פרשנות

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

הפריימריז בעבודה אמנם התקיימו ביום שני ותוצאות כבר היו באותו ערב (בליכוד עדיין סופרים ואין תוצאות רשמיות…), אבל רק הערב (מוצאי שבת) התפנתי לסכם את מה שראיתי מזווית עיני.

וזה בדיוק הזמן להרגיע עם החגיגות על הרשימה הצעירה והרעננה שמפלגת העבודה מציעה לבוחריה (המועטים). איציק שמולי אוטוטו בן 40 ומכהן בכנסת כבר 6 שנים. (שלא לדבר על הסיקור המפנק שקיבל בידיעות אחרונות. מישהו אמר פוליטיקה חדשה??)

אבל מי שאולי כן צעירה (33) היא סתיו שפיר שגם כן מכהנת בכנסת כבר 2 קדנציות. אבל אצלה לא הגיל הוא הסיפור, שפיר היא מחוללת הפרובוקציות הגדולה ביותר של הכנסת האחרונה, כן, יותר מאורן חזן.

בתרגיל פוליטי משונה הוקמה לה ועדת השקיפות ששפיר הוצבה בראשה ובאמצעותו הפכה את הכנסת לקרקס, היא זימנה לועדה את בכירי הפקידים והשתמשה בהם כדי לקבל אהדה ברשתות החברתיות, תוך כדי שהיא משדרת את דיוני הוועדה בדף הפייסבוק שלה.

גם נוכחותה במליאת הכנסת לא עברה בשקט ונאומיה הקולניים היו דבר שבשגרה, כך לדוגמה הורחקה לשבוע מדיוני הכנסת לאחר שכינתה שוב ושוב את ח"כ מיקי זוהר "מושחת". בקיצור, אורן חזן של השמאל.

אבל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מהליכוד ניהל מלחמת חורמה נגד חזן, בכירי הליכוד התנערו ממנו לחלוטין, בקושי חברות בועדות הוא קיבל. ובפריימריז שנערכו לפני שבוע וחצי קיבל חזן את בעיטת חייו ממתפקדי הליכוד שהבהירו לו היטב מה הם חושבים עליו.

לעומת זאת, בעבודה, שפיר קיבלה גיבוי מלא מהיו"ר גבאי שאפילו סייע לה מכספי המפלגה (הופיעה בסרטוני המפלגה יחד עם יתר מומלצי גבאי, כבל לא היה שם…), קיבלה ועדה מכובדת, ומסתבר שדווקא חברי מפלגת השמאל המפונקים התלהבו מהפרובוקציות.

כפי שהסברנו בהרחבה לפני כשבוע, הליכודניקים הבהירו לנתניהו שהוא לא כל יכול, אבל גבאי דווקא כן. כל העשירייה הראשונה שנבחרה היא מאנשיו של גבאי. איתן כבל הגיע למקום ה-11.

כבל, איש מפלגת העבודה במשך עשורים, ראה כיצד כבל לוקח מפלגה עם 24 מנדטים ומוביל אותה בהצלחה יתרה לעבר אחוז החסימה. הוא קם והזדעק, וגבאי עשה הכל כדי לחסל אותו (פוליטית), לפחות כמו מה שנתניהו עשה לסער. נתניהו נכשל, גבאי הצליח.

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן