ימים גורליים: פחות משבוע למועד הסופי של הגשת הרשימות בכנסת, נמשכים המגעים להצטרפותן של מפלגות נוספות לרשימה המשותפת של האיחוד הלאומי והבית היהודי. במוקד המחלוקת: 'עוצמה יהודית'. גם נתניהו מעורב במגעים

פחות משבוע להגשת הרשימות לכנסת – המתח במערכת הפוליטית לשיא: לאחר החתימה על הסכם לריצה משותפת של 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי' מתקיימים כעת מגעים אינטנסיביים מול 'עוצמה יהודית' ואלי ישי להצטרפות לרשימה המשותפת.

בעוד בנוגע לאלי ישי (יחד) קיימת הסכמה בין כל הגורמים המעורבים כי יש לצרפו לרשימה, הרי שבכל הקשור ל'עוצמה יהודית' הדעות חלוקות. הרב רפי פרץ, יו"ר הבית היהודי, אינו מעוניין לצרף אותם לרשימה מנימוקים פוליטים (ירחיקו מצביעים מתונים) ועקרונים (התנגדות לעמדות הקיציניות של אנשי המפלגה), הרי שיו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ נוקט שגם הם חייבים להשתלב ברשימה.

מי שנכנס לקלחת הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמפציר בפרץ ואנשיו להתגמש בענין "לטובת הגוש".

כזכור, לאחר משא ומתן ארוך ומייגע שנמשך על פני ימים ושבועות, ביום חמישי בלילה הגיעו הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' להסכם על ריצה משותפת בבחירות הקרובות.

על פי פרטי ההסכם, הרב רפי פרץ יעמוד בראש הרשימה ואחריו בצלאל סמוטריץ'. הרשימה תורכב בשיטת ריץ'-רץ' שבה יהיה נציג לבית היהודי ונציג לאיחוד הלאומי.

באם תקבל המפלגה תיק אחד – תהיה רוטציה בין שני ראשי המפלגות. במידה והמפלגה תקבל שני תיקים, סמוטריץ' יבחר ראשון את התיק המועדף עליו.

מהליכוד נמסר בתגובה לריצה המשותפת בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי: מברכים על הסיכום בין הבית היהודי לבין האיחוד הלאומי וקוראים להם להתאחד עם כוחות נוספים כדי להבטיח את ניצחון גוש הימין בבחירות.