מוחמד ג'וואד זריף נאם בועידת מינכן והזהיר: "הסכנה למלחמה תגדל עוד יותר אם ימשיכו להתעלם מהפרות החוק הבינלאומי על ידי ישראל". על פעילות ארצו בסוריה: "אנחנו נלחמנו בדאעש. איראן לא מאיימת על מדינות אחרות. נתניהו מאיים על איראן"

מתיחות אזורית גוברת: שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, נאם בועידת מינכן והזהיר: "הסכנה למלחמה תגדל עוד יותר אם ימשיכו להתעלם מהפרות החוק הבינלאומי על ידי ישראל". לטענתו, איראן פועלת בסוריה נגד דאע"ש ולא מאיימת על מדינות אחרות, בעוד נתניהו מאיים על איראן.

הוא תקף את ארה"ב וטען: "יש לה אובססיה לא בריאה בנוגע לאיראן….זה מגוחך ומסוכן. במשך 40 שנה סבלנו מהחלטות שגויות של ארה"ב".

הוא שב וטען כי תכנית הטילים של ארצו נועדה לצרכי הגנה ולא כדי לתקוף מדינות אחרות. "המפרציות רכשו נשק במאות מיליארדים, אין לנו ברירה אלא להיערך". זריף הכחיש את החתירה לנשק גרעיני והדגיש: "אם תוכנית הטילים שלנו מפריעה למדינות אירופה, שימכרו לנו מטוסי קרב".

אתמול התייחס השר יואב גלנט למתיחות מול איראן וגרורתיה באזור, ואמר: "אני חושב שמדינת ישראל ניצבת בפני סכנה מאוד גדולה והיא איראן. האיראנים פועלים כתמנון, הראש שלו נמצא בטהרן ועוסק בפיתוח נשק גרעיני ובפיתוח כלכלי, והזרועות שלו נשלחות בכל המזרח התיכון: תימן, עיראק, סוריה ולבנון".

"היעד של האיראנים הוא לייצר לחימה בין ישראל לבין השכנות שלה באמצעות כוחות מיליציוניים: חיזבאללה, חמאס, ג׳יהאד איסלאמי ואחרים. הם מממנים גם את הסונים וגם את השיעים, ובזמן שאנחנו נלחמים עם השלוחות שלהם, הם למעשה מפתחים נשק גרעיני. לשמחתינו ראש הממשלה שם את העניין הזה בעשור האחרון על הפרק, במיוחד לפני חמש שנים בנאומו".

"זו סכנה מאוד גדולה. אנחנו נאבקים נגד האיראנים בסוריה, כי אנחנו לא מוכנים שיהיה צבא איראני בסוריה ושלא תיפתח חזית שנייה, ושלא יעבור נשק מפר איזון מאיראן דרך סוריה לכיוון לבנון. אם אנחנו נירדם אנחנו נקבל מאה אלף טילים לא רק בחזית הלבנונית, אלא גם בחזית הסורית איראנית".

"ולכן בעניין הזה חייבים לעמוד על המשמר ולטאטא את האיראנים מכאן. ואני חושב שיש לנו הזדמנות, במיוחד בשנים הקרובות, זאת תהיה משימתה של הממשלה הקרובה בצד האסטרטגי בטחוני. לעקור את האיראנים מסוריה, ולנתק את הרצף הזה מהמפרץ הפרסי ועד הים התיכון. ראש הממשלה מוביל את זה ביד בטוחה ועם הרבה שיקול דעת".