מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' תתכנס הערב בבני ברק כדי להחליט על הרכב וסדר הרשימה של המפלגה. ההערכות: לא צפויים שינויים בסדר הח"כים המכהנים. פינדרוס יוצב במקום הרביעי • בהמשך השבוע: כינוס מועצת חכמי התורה של ש"ס

ימים גורליים: דריכות בכל המפלגות והגושים המרכיבים את המערכת הפוליטית לקראת המועד הסופי של הגשת הרשימות בבחירות לכנסת ה-21, ביום חמישי בשעה 22:00. לצד המגעים לאיחודים בימין ובגוש השמאל מרכז עסוקות המפלגות השונות בהרכבת הרשימות הסופיות שלהן.

בגיזרת המפלגות החרדיות, אגודת ישראל קיבלה החלטה בנושא כבר לפני 3 שבועות במהלך הועידה שהתקיימה בנתניה.

לעומת זאת, ב'דגל התורה' ובש"ס העניינים עדיין לא סגורים. מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' תתכנס הערב בבני ברק כדי להכריע בנושא. ההערכות הן שלא צפויים שינויים בצמרת הרשימה שתישאר כפי שהיא היום: ח"כ משה גפני במקום הראשון, מקלב במקום השני ואשר במקום השלישי.

את המקום הרביעי צפוי לאייש יצחק פינדרוס, ואילו במקומות החמישי והשישי יוצבו (בהתאמה) ח"מ פתח תקוה, אליהו ברוכי וח"מ העיר טבריה, דוד אוחנה.

אמור, מדובר בההערכות בלבד ולפחות בנוגע למקומות הלא-ריאליים עשויים להתבצע שינויים במהלך הערב.

בהמשך השבוע צפויה מועצת חכמי התורה של ש"ס להתכנס אף היא כדי לקבוע את הרכב הרשימה לכנסת. בנוגע לש"ס ההערכות הן שגם ברשימתה לא צפויים שינויים דרמטיים, למעט עסקן צעיר או שנים שיוקפצו מהזירה המקומית לארצית. השמות החמים: מ"מ ראה"ע פתח תקוה, אוריאל בוס ומנכ"ל 'אל המעיין' חיים ביטון.

קיים גם תרחיש תיאורטי שבו כלל המפלגות החרדיות ירוצו במשותף ברגע האחרון, אולם הסיכויים שהוא יתממש נמוכים מאוד כפי שהסביר יו"ר ש"ס ביום חמישי האחרון