האם אחת הדמויות הבולטות במערכת הפוליטית תסיים את דרכה? יו"ר התנועה, ציפי לבני, עשויה להודיע בקרוב ממש על פרישה מהחיים הפוליטיים, זאת במידה ולא תצליח לחבור למפלגה קיימת וזאת לנוכח מצבה בסקרים שלא עוברת את אחוז החסימה

האם אחת הדמויות הבולטות במערכת הפוליטית תסיים את דרכה? יו"ר התנועה, ציפי לבני, עשויה להודיע בקרוב ממש על פרישה מהחיים הפוליטיים, זאת במידה ולא תצליח לחבור למפלגה קיימת וזאת לנוכח מצבה בסקרים שלא עוברת את אחוז החסימה.

על פי הפרסום הערב בערוץ 12, אם לא יהיה חיבור משמעותי של הרגע האחרון ציפי לבני צפויה לפרוש מהחיים הפוליטיים עוד לפני הגשת הרשימות.

לבני, שמנסה לקבע את מעמדה כמדינאית ומתהדרת בקמפיין הבחירות שלה בצילומים משותפים עם מנהיגים מרחבי העולם, מודעת היטב למצבה הקריטי בסקרים. בכל מהלך הקריירה הפוליטית שלה לבני הצליחה למצוא לעצמה נתיבים אל תפקידים בכירים ואף הייתה בצמרת ההנהגה, אבל הפעם נראה כי כוחה הפוליטי דל ביותר.

לבני החליטה להתמודד באופן עצמאי, כפי שעשתה בבחירות 2013, לאחר שהשותפות עם מפלגת העבודה נכשלה. על פי הפרסומים ניסתה לבני להגיע להסכם ריצה משותפת עם מפלגתו של בני גנץ, חוסן לישראל, ועם מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד, אך המגעים לא צלחו, והיא פתחה בקמפיין עצמאי.

כזכור, יו"ר העבודה גבאי את המערכת הפוליטית, כשהחליט לפרק את השותפות עם מפלגת התנועה. גבאי אמר בפתח ישיבת הסיעה בכנסת כי "קיבלתי את עצתו של יצחק הרצוג ושמרתי על השותפות עם ציפי והתנועה במסגרת המחנה הציוני. זה לא פשוט להיכנס לשותפות שמישהו אחר הקים, אבל זכרתי שהתחייבתי לעשות מה שנכון לניצחון בבחירות. אפילו ניסיתי להביא לאיחוד מלא של המפלגות. לצערי זה לא קרה".

לבני, הגיבה להחלטת הדרמטית של יו"ר מפלגת העבודה. "הנאום ששמעתי היום היה מה ששמעתי לאורך כל הדרך 'אני, אני אני'", תקפה לבני את גבאי. "קראתי לחיבורים בעד מהפך וקיבלתי תדרוכים נגד. בכל זאת קיימתי אני מודה שהתלבטתי וסירבתי לפניות שהיו אלי לפרק את המחנה הציוני כולל בקשות מתוך מפלגת העבודה עצמה ואנשים שביקשו להתפצל והבהרתי שלא אהיה שותפה למהלך כזה והוא אכן נבלם".