סקר מנדטים של ערוץ 12 שהתפרסם הערב מציב תמרור אזהרה עבור מפלגתו של בני גנץ שיורד ל-18 מנדטים, מפלגת העבודה מתחזקת למספר דו ספרתי. יהדות התורה יציבה עם 7 מנדטים וש"ס מקבלת 6 מנדטים. לבני ועוצמה יהודית מתחת לאחוז החסימה

סקר שהתפרסם הערב בערוץ 12 מעמיד את גנץ בפני בעיה קשה ולמעשה מציב תמרור אזהרה לגבי המשך דרכו. על פי נתוני הסקר מפלגת חוסן לישראל ממשיכה להיחלש במספר המנדטים ומאבדת 4 מנדטים מהסקר הקודם.

על פי נתוני הסקר, אילו הבחירות היו מתקיימות היום מפלגת הליכוד הייתה זוכה ב-30 מנדטים, ואילו חוסן לישראל בראשות בני גנץ מקבלת 18 מנדטים בלבד.

יש עתיד זוכה ב- 12 מנדטים. מפלגת העבודה מטפסת למספר דו ספרתי עם 10 מנדטים. יהדות התורה, אחמד טיבי והימין החדש 7 מנדטים כל אחד. ש״ס יציבה עם 6 מנדטים . כולנו 5. מרצ 5. הרשימה המשותפת 5. הבית היהודי וישראל ביתנו על גבול החסימה עם 4 מנדטים כל אחד.

עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 3.0% בסקר. מפלגת גשר של אורלי לוי אבקסיס מקבלת 2.0% ואילו התנועה של ציפי לבני עם 1.8% בלבד.

מפת הגושים על פי הסקר: מפלגות הימין עם 50 מנדטים המפלגות החרדיות: 13 מנדטים. מרכז שמאל עם 45 מנדטים והערבים 12 מנדטים.

במידה ומפלגות "חוסן לישראל" ו"יש עתיד" היו רצות יחד בראשות בני גנץ, יתר המפלגות, כולל המפלגות החדשות, המתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת, ללא שינוי, אך חוסן לישראל ותל"ם יחד עם יש עתיד מקבלות 32 מנדטים ואילו הליכוד עם 31 מנדטים.

סקר נוסף שהתפרסם הערב ב'כאן 11' מעלה כי לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד בראשות נתניהו היה זוכה ל-30 מנדטים – המפלגה הגדולה ביותר ששומרת על יציבות. החיבור בין חוסן לישראל של בני גנץ ותל"ם בראשות משה יעלון מספק 20 מנדטים, בדומה לסקר הקודם מסוף השבוע האחרון.

העבודה בראשות גבאי זוכה בסקר לעשרה מנדטים ומבטאת התחזקות לאחר הבחירות המקדימות ועיצוב הרשימה. גם יש עתיד זוכה למספר מושבים זהה – אחד פחות מהסקר הקודם ביום חמישי. הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד מאבד מכוחו ויורד בשני מושבים בהשוואה לסקר קודם.

הרשימה המשותפת – חד"ש בל"ד ורע"ם – עם שישה מנדטים, תע"ל בראשות אחמד טיבי עם שישה גם כן. גם יהדות התורה עם מספר זהה של מושבים. ש"ס וישראל ביתנו עם חמישה מנדטים כל אחת. מרצ מתחזקת אחרי הפריימריז ועולה לחמישה מושבים.

גם האיחוד בין האיחוד הלאומי בראשות הרב רפי פרץ והבית היהודי בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ' מניב חמישה מנדטים. כולנו של משה כחלון מצליחה לעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מושבים.