צילום: פלאש 90

ליהוק מפתיע: עו"ד יורם שפטל יעמוד בראשות עוצמה יהודית?

המגעים בין מפלגת "עוצמה יהודית" לבית היהודי והאיחוד הלאומי עלו על שרטון בגלל אי הסכמה על מיקומם ברשימה משותפת. במקביל, "עוצמה יהודית" הציעה לעורך הדין יורם שפטל לעמוד בראשה. האם השם החדש יעזור לעבור את אחוז החסימה?

ביום חמישי האחרון דווח כי המגעים בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית עלו על שרטון וככל הנראה עוצמה יהודית לא תתמודד בבחירות הקרובות יחד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

הערב דווח ב'ערוץ 12' כי ראשי עוצמה יהודית פנו באחרונה לעורך הדין יורם שפטל בבקשה להצטרף למפלגתם ואף לעמוד בראשות המפלגה לקראת הבחירות הקרובות. לפי טענת ראשי עוצמה יהודית, שפטל לא שלל את האפשרות והוא שוקל זאת כעת ברצינות רבה.

שפטל מוכר כאיש ימין מובהק שלא נמנע מלהביע את דעותיו ברבים. ומתומכיו הגדולים של ראש הממשלה נתניהו ומפלגת הליכוד.

בהודעת המפלגה נכתב כי "בשיחה שקיימו ראשי עוצמה עם שפטל, מסתבר כי מה שעשוי להניע את שפטל לתת תשובה חיובית למהלך היא העובדה כי שלטון הימין בסכנה, וכי אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי מתייחסים לאנשי עוצמה יהודית בפרטרונות. שפטל השיב לאנשי עוצמה כי ישקול את ההצעה, וכי גורלם של עם ישראל ומדינת ישראל חשובים לו".

על פי סקר שהתפרסם בימים האחרונים, כולל סקר שהתפרסם הערב, נראה מעל לכל ספק כי במצב העכשווי, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *