יצחק פינדרוס, המועמד מטעם דגל התורה לכנסת, אמר כי "אני חושב שהמקום השמיני ריאלי". ח"כ יעקב אשר: "יש קמפיין מתוזמן נגד ליצמן, הוא עוזר לכולם". ח"כ בן צור: "ש״ס תהיה הפתעת הבחירות ותקבל למעלה מ-7 מנדטים"

ח"כ יעקב אשר מ'דגל התורה' התייחס הבוקר, למחרת כינוס מועצת גדולי התורה, לקמפיין הבחירות, "אם נרים קמפיין כמו שצריך, אנחנו פוטנציאל של 8 מנדטים. חרדי שרוצה לסייע לנתניהו יודע שהמפלגות החרדיות בגוש הימין. נתניהו יהיה ראה"מ הבא. יהדות התורה היא המזוזה של המדינה ומפלגה סופר חברתית".

אשר תקף את מפלגות האווירה ואמר כי, "מוזר שאנשים חסרי ניסיון ועשיה ציבורית מקבלים מנדטים בסקרים ומצד שני יש קמפיין מתוזמן נגד ליצמן שהוא עתיר נסיון ועשייה אדירה לטובת הציבור ומערכת הבריאות בתנאים לא קלים. מנסים להכפיש שהוא עוזר רק לחרדים כשכולם יודעים איך עזר לכולם כולל למגזר הערבי. עולם הפוך".

הוא התייחס גם לנציג שהוצב במקום הרביעי ברשימה, יצחק פינדרוס, "נושא הדיור יקבל תאוצה רבה בקדנציה הקרובה. יצחק פינדרוס יהיה ראש חץ בעניין, אחרי שקידם תוכניות נרחבות מול משרדי הממשלה". עוד הוסיף, "צריך להכיר טובה לאליעזר סורוצקין (שהיה בפעם הקודמת במקום הרביעי) המכהן כמנכ״ל החינוך העצמאי שבחר להמשיך לעסוק בחינוך וקירוב. יש פנים חדשות ויפות בדגה"ת, שמגיעים מרקע מוניציפלי מוכיחים עשיה ועזרה לסיוע לכל שכבות הציבור ברווחה, חינוך, דיור ובשאר התחומים".

יצחק פינדרוס התייחס בראיון ל'קול ברמה' לאפשרות לאיחוד עם שס ואמר כי "גדולי התורה מודעים לנושא ויש מצידם אישור עקרוני למהלך כזה. השאלה כרגע היא במישור הפרקטי". לדבריו, "אני חושב שהמקום השמיני ריאלי. לראשונה אנחנו מאוחדים מאד מוקדם. הציבור החרדי ממושמע לרבותיו ומודע לנציגים שמייצגים את צרכיו, למרות התלהבות של נאום כזה או אחר של נתניהו".

ח״כ יואב בן צור משס אמר ב׳קול חי׳ כי, ״ש״ס תהיה הפתעת הבחירות ותקבל למעלה מ-7 מנדטים. כל מי שמכיר את הנתונים, רואה את הפילוחים הממוקדים, יושב על תוצאות הבחירות לרשויות וחי את הרחוב חושב כך. בכמות המנדטים שש״ס קיבלה היא הוכיחה שהצליחה לבטל את גזירות לפיד ולהוזיל את מחירי המים והתחבורה הציבורית".

אמש אצר ח"כ אורי מקלב ביציאה מכינוס מועצת גדולי התורה כי, "אנחנו חוזרים ממעמד מרטיט, זה אירוע מכונן הערב שכולם באים לבית מרן רבי חיים קנייבסקי זה אירוע שונה מאד, אנחנו גאים שאנחנו שונים במפלגה שלנו ממפלגות אחרות בצורת הבחירה של חברי הכנסת ובעיר במטרות וברצינות, שיש לבחירות הללו, הבחירות הללו הם דברים ערכים שעתיד הצביון של ארץ ישראל ומעמד האישי של כל אחד ואחד עומד לנגד ענינו ואנחנו מרגישים את כובד האחריות".

מקלב הוסיף וטען – "היינו הראשונים בגשת הרשימה וכל זה נעשה לא להיות ראשונים אלא להיות מחוזקים כי אנחנו יודעים את גודל השעה, הבחירות זה לא רק מי יהיה בראש אצלנו לא היה שאלה מי יהיה בראש, אלא הבחירות והפעילות זו מה שחשוב לנו. ליהדות התורה יש את המסרים הערכים ביותר, הקשר עם הציבורים הגדולים במסגרות הקירוב או מסגרות העשייה לפעילות בכנסת של הנציגים שלנו, בידינו הדבר להביא את כלל הקהלים, זה האתגר לפרוץ את המחסום הזה".

"אין אחד שנקרא חרדי שיכול להסכים עם היזומות של חברים בליכוד בנושאים החמורים ביותר, ללא שאנחנו עמדנו בפרץ ועצרנו את היוזמות הללו, מידי שבוע ישנם יוזמות שאנחנו נלחמים כנגדם אם זה בהפעלת משמעת קואליציונית או הסכמים קואליציונים, להגיד כי הליכוד יכול לשמש כביכול הם מרמים עצמם, רק נציגות חרדית יכולה לעצור זאת", דברי מקלב.