צילום: צילום: אדיר סולטן / פלאש 90

"תהליך הפרישה של לבני החל מהיום שמרן הורה לי להפיל את ממשלתה"

המערכת הפוליטית מגיבה להודעת הפרישה של ציפי לבני: יו"ר 'יחד' חוזר להוראה ההיסטורית שקיבל מהרב עובדיה, בשמאל מביעים צער על החלטתה וח"כ סתיו שפיר מאשימה: "האינטרס העליון של הימין המשיחי זה לחסל נשים אמיצות כמוה"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

התגובות במערכת הפוליטית להודעת הפרישה של יו"ר 'התנועה', ח"כ ציפי לבני: יו"ר 'יחד, אלי ישי, חוזר לשנת 2008, אז התפטר אהוד אולמרט מראשות הממשלה ובפני המערכת הפוליטית עמדו 2 ברירות: בחירות חדשות או הקמת ממשלה בראשות ציפי לבני.

לשון המאזניים היתה מפלגת ש"ס, שבהוראת מרן הרב הרב עובדיה זצוק"ל הציבה ללבני תנאים להם סירבה להסכים, מה שהוביל לבחירות חדשות בהן ניצח נתניהו – והשאר היסטוריה.

"היום אנחנו נפרדים מציפי לבני. תהליך הפרישה שלה החל ביום שבו הורה לי מרן זצ"ל להפיל את ממשלתה", מסר אלי ישי בהודעה לתקשורת, והוסיף: "מאז, בתקופת כהונת נתניהו, הבינו כולם עד כמה השמאל מסוכן, וב״ה הוא הולך ומצטמצם אך מאמצי השמאל שלא לבזבז קולות, מחייבות גם את גוש הימין לפעול בהתאם. עוד כמה ימים וזו תהיה בכייה לדורות".

תגובות נוספות במערכת הפוליטית

יו"ר סיעת התנועה, ח"כ יואל חסון: "עזיבתה של ציפי לבני את המערכת הפוליטית הוא רגע עצוב בשביל מדינת ישראל וגם עבורי באופן אישי. בעיניי, לישראל יש את הצורך באנשים כמוה, עם יכולות ונסיון בהנהגת המדינה. מבחינתי, אני שמח על הזכות שהייתה לי לשרת את הציבור במשך יותר מעשור בכנסת. עשיתי שלל תפקידים מיו״ר ועדת ביקורת המדינה, מרכז האופוזיציה ועד יו״ר הקואליציה. אני גאה בשלל החוקים הטובים שהעברתי ושינו כאן מציאות. חברות בכנסת היא זכות שניתנה למעטים ואני רוצה להאמין שמימשתי אותה על הצד הטוב ביותר".

ח"כ סתיו שפיר הודיעה עוד לפני ההצהרה הרשמית של לבני: "‏אני מאד מקווה שלבני לא תפרוש מהפוליטיקה. כל מי ששייך למחנה הדמוקרטי צריך לקוות כמוני, וכך גם כל מי שמבין שהאינטרס העליון של הימין המשיחי זה לחסל נשים אמיצות כמוה, ששוב ושוב מפוצצת את הבלון השקרי שהם ניפחו. מי שנאבקים על ישראל יהודית ודמוקרטית שייכים למחנה אחד, רק כשנפעל כך – ננצח"

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג: "ציפי לבני היא מנהיגה ישראלית פטריוטית וחשובה שתרמה ועוד תתרום רבות למדינת ישראל ולעם ישראל. יחד הקמנו בבחירות 2015 את המחנה הציוני – כח פוליטי מרכזי, מתון ורחב שהביא להישג יוצא דופן והפיח תקווה בליבם של רבים"

ח״כ איל בן ראובן, התנועה: "פרישתה של התנועה בראשות ציפי לבני היא מכה קשה לחברה ולמדינת ישראל. אני, כאלוף ולוחם בשלוש מלחמות ישראל האחרונות והיום לוחם לשלום, אומר: מפלגת התנועה היא הקול היחידי שמדבר ברור על אושיות הדמוקרטיה, על חזרה למסלול המדינה היהודית דמוקרטית, על עצמאות וחיזוק שומרי הסף. אנחנו היחידים שמדברים ברור על היפרדות כנקודת הכרח קיומית שאינה מותנית בפלסטינים, לקראת הסדרים עתידיים. היפרדות שנובעת מצורך בטחוני ומצורך חברתי ישראלי עמוק. לצערי, משחקי האגו של כלל שחקני המרכז והשמאל ושיקולים מוטעים, נמצאים גבוה מעל מסרי האחדות וכיווני הפעולה הנכונים. היעלמות התנועה בשלב זה היא חור שחור במפת הפוליטיקה הישראלית. מפלגת התנועה הפסידה בקרב, אבל אנחנו במערכה על מדינת ישראל. אין לנו את הפריבילגיה לוותר".

ח״כ איתן כבל: "ציפי לבני תחסר בנוף הפוליטי בישראל. היא אולי הקול האחרון והברור שמדבר כיום על שלום ומו״מ עם הפלסטינים מתוך דאגתה הכנה לשלמותה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. ציפי הייתה שותפת אמת במחנה הציוני שהגיע להישג של 24 מנדטים בבחירות הקודמות ופרישתה היא אובדן גדול לכנסת ולמחנה השלום".

ח״כ רויטל סויד, סגנית יו״ר הכנסת: "ציפי לבני היא מנהיגה אמיצה ומוערכת בארץ ובעולם, שתמיד ידעה להשמיע עמדה חדה, מדויקת ולא מתחנפת. שותפה אמיתית למאבק על שלטון החוק והדמוקרטיה.‬ תרומתה לציבוריות הישראלית לאורך השנים רבה ומשמעותית. הקול שהשמיעה יחסר לי ברמה האישית ולעוד רבים כמוני. אין לי ספק שעוד תתרום רבות למדינה".

ח״כ עמיר פרץ בטוויטר: "עזיבתה של ציפי לבני היא אבידה למחנה הדמוקרטי בישראל. פעלנו יחד בזירות רבות ובכל המצבים היא העמידה בראש סדר העדיפויות את המאבק למען השלום כדי לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית. ‏⁦ציפי, אני מאחל לך בהצלחה ומשוכנע כי תמצאי את הדרך לתרום למען עתידה של מדינת ישראל".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. שתלך לעזאזל שמאלנית עליק למען השלום האנשים האלה עם מקסימום השכלה ומינימום שכל שעדיין לא מבינים שאין דבר כזה שלום עם ערבים

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן