בוקה ומבולקה בימין: נתניהו זימן אליו לפגישה את ראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי אך אלו סירבו להתייצב. במקביל פוצצו המגעים בין המפלגות ל'יחד'. ישי: "מי שמונע כעת את האיחוד בימין - הוא ורק הוא - יהיה האחראי להקמת ממשלת שמאל"

"המפץ הימני" מתרחק: בעקבות הפיצוץ במו"מ בין 'עוצמה יהודית' לבית היהודי-האיחוד הלאומי זימן ראש הממשלה את ח"כ סמוטריץ ורפי פרץ לפגישה בביתו, אך השניים הודיעו כי לא יתייצבו.

"אנו רוחשים כבוד גדול לראש הממשלה ושמחים לכל מפגש איתו כדי לקדם את מדינת ישראל. אנו גם מתייחסים בכובד ראש לעצותיו הפוליטיות ומקיימים איתו שיח אינטנסיבי בימים האחרונים. יחד עם זה, אנו מנהלים מפלגה עצמאית שמקבלת את החלטותיה בעצמה ואינה מנוהלת על ידי ראש הממשלה או כל גורם אחר", נמסר מהמפלגה.

עוד נמסר: "אנו קוראים לראש הממשלה לא להרפות ממאמציו, לגלות דוגמא אישית ולהביא לכמה שיותר חיבורים בימין במעט הימים שנותרו עד להגשת הרשימות. בכלל זה עם זהות של משה פייגלין, שלפי הסקרים עלולה לזרוק יותר קולות עוצמה יהודית, עם כחלון וליברמן שמתנדנדים על אחוז החסימה ואף עם אורן חזן שהודיע על ריצה עצמאית לכנסת. גם אנו נמשיך במאמצים העילאיים שאנו עושים כדי לייצר בלוק טכני עם כמה שיותר גורמים וקוראים גם לשותפינו הפוטנציאליים לנהוג באחריות".

ואילו מ'עוצמה יהודית' נמסר: "חרף ההתנהלות המנוכרת של ח"כ סמוטריץ והרב פרץ בימים האחרונים, הרי שמתוך אחריות לעתיד ארץ ישראל וכדי למנוע עליית ממשלת שמאל אנו מושיטים את ידנו לחיבור. ויתרנו רבות והתפשרנו על מקומות ותפקידים ואנו מקווים שגם בבית היהודי ובאיחוד הלאומי יבינו את גודל השעה והשכל הישר יגבר".

צרות בצרורות

אם לא די במצב שנוצר, הערב דווח כי גם ההצטרפות של אלי ישי לבית היהודי מתרחקת. בהודעה שפרסם ישי נאמר: "עשיתי כל שביכולתי כדי להביא לאיחוד בגוש הימין. עם זאת, יש גבולות שלא נעבור ותנאים שלא נוכל להסכים להם. לאורך כל שנותיי הקפדתי שלא לסור ימין ושמאל ממה שהורו לי רבותי, וכך אנהג גם הפעם. מי שמונע כעת את האיחוד בימין – הוא ורק הוא – יהיה האחראי להקמת ממשלת שמאל".

לפי שעה לא ברור מה מוקד המחלוקת וסביר להניח שהענין יתברר בשעות או בימים הקרובים.