קרדיט: אבו עלי אקספרס

חשש בקבינט: קטאר הודיעה כי תפסיק לממן חשמל לעזה

השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי אמר בשיחות סגורות שארצו לא מתכוונת להמשיך במימון החשמל לעזה, שעומד על 10 מיליון דולר בחודש. הסיבה: אכזבה בקטאר מהסחבת במיזמי החשמל. בימים האחרונים מזהים במערכת הביטחון עליה בהפרות סדר

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

מכה נוספת לחמאס ברצועת עזה: אחרי קיזוז משכורות המחבלים שמשפיע גם על ארגון הטרור חמאס, השליח הקטארי, מוחמד אל-עמאדי, אמר לאחרונה בשיחות סגורות שקטאר לא מתכוונת להמשיך ולממן את החשמל לרצועה לאחר חודש אפריל הקרוב, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. הרקע לצעד, לפי מקורות פלסטיניים, הוא אכזבה מהסחבת סביב הפרויקטים הגדולים בעזה.

על פי הדיווח, קטאר התחייבה לממן סולר לתחנת הכוח בעזה למשך חצי שנה, ומאז נובמבר האחרון היא מעבירה 10 מיליון דולר מדי חודש עבור כך. האספקה אמורה להסתיים באפריל, ומדברי השליח הקטארי עולה שלא תוארך מעבר לכך.

מנגד, מקורות פלסטיניים מעריכים שייתכן שהמסר של אל-עמאדי נועד להלחיץ את הגורמים הרלוונטיים ברצועה בכדי להאיץ את הפרויקטים הגדולים בתחום החשמל.

בראש רשימת המיזמים נמצא חיבור של רצועת עזה לקו מתח 161 מישראל, צעד שעשוי להכפיל את כמות החשמל לרצועה.

בימים האחרונים מזהים במערכת הביטחון עליה משמעותית של ניסיונות הפרות סדר כולל השתתפות של ילדים. כך הערב נזרקו שוב מטעני נפץ לעבר כוח צה"ל ובכללם גם מספר ניסיונות חדירה לעבר שטח ישראל.

בין היתר נשמע פיצוץ באזור שער הנגב ובתחילה עלה חשד כי מדובר ברקטה שהתפוצצה ללא אזעקה. אך לבסוף דובר צה"ל הבהיר כי לא זוהה שיגור מעזה לשטח ישראל.

בתוך כך משתפר מצבו של לוחם צה"ל שנפצע אמש בגבול הרצועה לאחר עימות של מחבלים. החייל שמאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע עבר מספר ניתוחים וכעת הוא נושם בכוחות עצמו. בימים הקרובים יעבור ניתוח נוסף שמוגדר בפי הרופאים כניתוח העלול להוות סכנה לחייו.

2 תגובות

כל אויבי ה' ומחה תמחה את זכר עמלק

על ישראל להפסיק להעביר אספקה מכל סוג שהוא דרכה. מי שרוצה להעביר, שיעביר דרך מצרים. על ישראל להודיע כי תוך חצי שנה יופסק העברת חשמל מישראל, ולכן על הפלסטינים להתארגן ללחיבור חשמל למצרים, שרצועת עזה היתה בריבונותה עד 1967.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן