לבני משחזרת: זה מה שאמר לה ברק לפני הפצצת הכור בסוריה

מהפצצת הכור בסוריה ועד ההחלטה לא להתמודד בבחירות: שעות לאחר שהודיעה על פרישתה (הזמנית?) מהפוליטיקה, התייצבה אמש ציפי לבני באולפני החדשות וסיכמה שני עשורים של עשיה ציבורית • וגם: למי היא מתכוונת להצביע בבחירות הקרובות?
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

שעות לאחר שהודיעה על פרישתה (הזמנית?) מהפוליטיקה התייצבה אמש ציפי לבני באולפני החדשות וסיכמה שני עשורים של עשיה ציבורית במהלכם נסקה (כמעט) הכי גבוה שאפשר וגם התרסקה בצורה חדה. "הגעתי מרחק נגיעה מהמקום הכי גבוה. מה שרדף אותי אישית זה חוסר היכולת להרכיב ממשלה ב-09, עד שהסתבר לי שזה לא היה בקלפים מבחינתם. הייתי פוליטיקאית פחות מנוסה אז", שחזרה לבני בראיון לחדשות 12.

על הרגע בו החליטה לפרוש: "הבוקר הבנתי סופית שלא יהיו חבירות, וכבר זה זמן שאני מבינה שההתמודדות לבד תביא אותי אל מתחת לאחוז החסימה. הבנתי שזה מהלך שיבזבז מיליונים וקולות".

היא הוסיפה: "אני מקווה שאזרחי ישראל יצביעו לפי העמדות שחשובות להם". לדבריה, "יכולתי לשחק אחרת, לעמעם עמדות ולומר דברים שירצו לשמוע אבל העדפתי ללכת עם האמת שלי…עשיתי טעויות, אבל לא טעויות שפגעו במדינת ישראל".

בראיון לחדשות 13 אמרה: "היום הזה מאוד עמוס רגשית. אני מקבלת כל הזמן תגובות, ובחלקן הן מעלות לי דמעות בעיניים. זה יום מאוד מרגש. לא עצוב, אבל מרגש….אני כמעט לא יכולה להכיל את כל התגובות שאני מקבלת. אני חשה תחושה של התנצלות מול אלו שכל כך אוהבים ותומכים בי. אני לא חשה הקלה, אבל מאוד שלמה עם ההחלטה".

לדבריה, "הפוליטיקה היא מקום מאוד בודד. אני לא אשכח את הרגע שבו עמדתי להיכנס לחדר שבו ישבה השלישייה הביטחונית, ממש לפני שקיבלנו את ההחלטה על הפצצת הכור בסוריה. אהוד ברק אמר לי 'תסתכלי למעלה. אין אף אחד למעלה. זה רק אנחנו ואלוקים'".

 

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן