מאוחר מידי? במסגרת המגעים לאיחוד בין מפלגות הימין הקטנות פנו אתמול אנשי 'הבית היהודי' למקביליהם בליכוד ובמפלגת הימין החדש בהצעה להקים בלוק טכני שבמסגרתו ירוצו כלל מפלגות הימין ברשימה אחת בבחירות - ויתפלגו מיד אחריהן

המגעים לאיחוד בימין: בצל הפיצוץ במגעים בין המפלגות פנו אמש אנשי 'הבית היהודי' למקביליהם בליכוד ובימין החדש והציעו "מגה מפץ" במסגרתו ירוצו כלל המפלגות של הגוש ברשימה אחת.

ע"פ דיווח של העיתונאי זאב קם ב'כאן', "על פי ההצעה שהציעו בבית היהודי, כל מפלגות הימין ירוצו בבחירות הקרובות תחת פתק אחד, כבלוק טכני גדול אחד – הליכוד, הימין החדש, הבית היהודי-איחוד לאומי ועוצמה לישראל, כשמיד לאחר הבחירות כל המפלגות יתפלגו מחדש ויישבו בנפרד בכנסת".

לטענת קם, התגובות שקיבלו בבית היהודי מהליכוד ומהימין החדש לא הראו התלהבות גדולה מההצעה.

יצוין כי למרות סיכויי ההתרחשות הנמוכים של המהלך יש בימין מי שמנסים להנשים אותו כל העת, לרבות גורמים שמרחיקים לכת ומדברים על מהלך שיכלול גם את כולנו, זהות וישראל ביתנו שמצויות אף הן באזור הדמדומים של אחוז החסימה.

בעיתון 'ישראל היום' דווח הבוקר כי "המאמצים להביא לאיחוד בימין מילאו אתמול חלק ניכר מיומו של ראש הממשלה. הוא שוחח בטלפון עם רבנים שונים, ובהם הרב חיים דרוקמן, וגם הרב יהושע צוקרמן, הנחשב לרבו של יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ". המטרה: להפעיל לחץ הן על פרץ והן על סמוטריץ במטרה שיצרפו את עוצמה יהודית לרשימה המשותפת שלהם.

העיתונאי יהודה שלזינגר דיווח כי נתניהו נועד אמש ממושכות עם אלי ישי והציע לו מקום ריאלי בליכוד או ברשימת הימין המאוחדת. "נתניהו נפגש גם עם אלי ישי, והציע לו להצטרף למפלגה מאוחדת במקום שייחשב ריאלי אם שרים יתפטרו מהכנסת בהתאם לחוק הנורבגי".

בנוסף דווח כי נתניהו הבטיח לישי תפקיד בממשלה הבאה.