שישה עשר חכי"ם לא פספסו יום מליאה אחד לצורך טיסה לחול, בהם חברי הכנסת החרדים משה גפני, אורי מקלב, יעקב אשר וינון אזולאי. משללה מעופפת: נתניהו היה 58 ימים בחו"ל, צחי הנגבי ואביגדור ליברמן 24, גילה גמליאל 3, חיים כץ לא טס

בזמן שחברי כנסת רבים מבלים עשרות ימים בחו"ל על חשבון ימי המליאה, בדיקה של אתר 'שקוף' מגלה ששישה עשר חברי כנסת לא יצאו כלל מהארץ על חשבון ימי המליאה, ובתוכם מככבים מספר חברי כנסת חרדים שמובילים בלא מעט מדדים של חריצות בעבודת למען האזרחים. יצויין כי שרים וסגני שרים אינם נכללים בניתוח זה כלל, שכן אינם מורשים לטוס על חשבון גורמים זרים.

ברשימה המצומצמת נמצאים חברי הכנסת החרדיים אורי מקלב, ינון אזולאי, יעקב אשר ומשה גפני. ברשימה נמצאים גם חברי הכנסת מהמגזר הכללי, אורלי לוי-אבקסיס, אילן גילאון, איתן כבל, ג'מעה אזברגה, בני בגין, טלב אבו עראר, יעל גרמן, מיקי זוהר, מוטי יוגב, עבד אל-חכים חאג' יחיא, פנינה תמנו- שטה ורועי פולקמן.

בתוך כך, ב'רשת ב' פורסם מצעד השרים המעופפים לשנת 2018: נתניהו מוביל את הרשימה עם 58 ימים בחו"ל בשנה שעברה. אחריו ברשימה השרים צחי הנגבי ואביגדור ליברמן, ששהו בחו"ל 24 ימים כל אחד. את הרשימה סוגרת השרה גילה גמליאל עם שלושה ימים. השר חיים כץ כלל לא טס מטעם משרדו.