יו"ר חוסן לישראל בני גנץ הציג הערב את רשימת מפלגתו ותקף את נתניהו בחריפות: "בשעה שאני הכשרתי דורות מפקדים ולוחמים אתה לקחת שיעורי משחק". עוד הכריז: "אציע לחברי יאיר לפיד להיפגש עוד הערב". נתניהו בתגובה: "תתבייש לך, סיכנתי את חיי"

מפלגת חוסן לשיראל בראשות בני גנץ משיקה בשעה זו את רשימת המועמדים שלה לקראת הבחירות לכנסת ה-21. בנאומו של גנץ הוא תקף חזיתית את נתניהו.

בין היתר אמר: "בעשור האחרון שלטה בישראל מפלגת שלטון אחת. במפלגת השלטון שלט שליט יחיד. לא הייתה לו אופוזיציה פנימית ולא הייתה לו אופוזיציה חיצונית. במשך עשור שלם אזרחי ישראל נאלצו לבחור בין מפלגת שלטון אחת ושליט יחיד לבין שורה של מפלגות נישה שלא איימו עליו. הוא שלט במדינה באמצעות הסתה, הולכת שולל והטלת פחד".

"לא עוד, הפעם זה שונה. השליט היחיד לחוץ, פוחד, מזיע. ליצני החצר שלו כבר לא צוחקים והמפלגה שלו מבוהלת. לראשונה מזה עשר שנים גם השליט וגם עושי דברו מבינים שהפעם עומדת מולם מפלגת שלטון חדשה".

גנץ תקף את נתניהו באופן חזיתי ואמר: "כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חייליי בלילות חורף קפואים – אתה, בנימין נתניהו, עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה".

בנאומו התייחס לאפשרות החיבור עם יאיר לפיד ורשימתו יש עתיד: "אחרי שהקמנו מפלגת שלטון חזקה, ובחרנו הרכב יוצא דופן של מנהיגים מוכשרים, אני אעשה הכל כדי לחבר אלינו אישים ומסגרות פוליטיות נוספות. זו האחריות שלי.
כך פעלתי גם בשבועות האחרונים, וכך אעשה עד שמחוג השניות יורה לנו שתם הזמן והגיעה העת להציג את הרשימות הסופיות".

"מיד בסיום הכנס, אתקשר לחברי יאיר לפיד ואציע לו להיפגש עוד הערב. אציע לו שוב להניח כל שיקול אחר בצד, וביחד להציב את ישראל לפני הכל. על ויכוחים של סידור עבודה לא מחלישים את ההזדמנות לשינוי היסטורי".

בתגובה לנאומו נמסר ממפלגת הליכוד: "הבחירות הן בין ממשלת ימין בראשות נתניהו, לבין ממשלת שמאל בראשות בני גנץ. גנץ שתומך בנסיגות חד צדדיות ובהסכם הגרעין הרע עם איראן נהנה מתמיכת השמאל, אבו מאזן ואיראן. בניסיון הכלכלי היחיד בחייו הוא פשט את הרגל. נתניהו היה קצין מצטיין בסיירת מטכ"ל, נפצע בקרב עם מחבלים, נלחם בהסכם הגרעין הרע עם איראן והציל את כלכלת ישראל. הבחירה בין הצלחה לכישלון ובין ימין לשמאל".

נתניהו פרסם תגובה נוספת וכתב: "בני גנץ, תתבייש לך. כחייל וכקצין בסיירת מטכ״ל סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה. נפצעתי בקרב עם מחבלים. כמעט איבדתי את חיי בקרב אש בתעלת סואץ למען ביטחון המדינה שאתה רוצה לסכן בנסיגות חד צדדיות ובתמיכה בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן. אזרחי ישראל יבחרו בין ממשלת ימין חזקה בראשותי לבין ממשלה שמאל חלשה בראשותך".