רגע לפני הגשת הרשימות החליטה עוצמה יהודית "להתפשר" ולהסכים להצעת הבית היהודי על מקומות 5 ו-8 ברשימה. הערכות: מיכאל בן ארי ב-5, בן גביר ייוותר על 8. המכשולים: ההסכם עוד צריך לעבור את אישור מרכזי המפלגות

הבוקר (רביעי) הושג הסכם לריצה משותפת בין הבית היהודי-האיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית. לפי ההסכם, עוצמה יהודית תקבל את המקומות ה-5 וה-8 ברשימה לכנסת ה-21. הבית היהודי תקבל את המקומות הראשון, השלישי והשישי, בעוד שהאיחוד הלאומי תקבל את המקומות השני, הרביעי והשביעי ברשימה. בשלב זה מסתמן כי מיכאל בן-ארי ימוקם במקום החמישי ברשימה המאוחדת. עו"ד איתמר בן-גביר שוקל לוותר על המקום השמיני ולפנות את מקומו.

מזכירות עוצמה יהודית התכנסה לדיון חירום והחליטה לקבל את ההצעה "להצטרף לבלוק טכני". לאיחוד הסופי נדרש דם אישור של מרכז מפלגת הבית היהודי והאיחוד הלאומי, שצפויות להתכנס הערב כדי לאשר את הרשימות לכנסת לפני הגשתן ביום חמישי. בבית היהודי קיימת התנגדות גדולה לחיבור עם עוצמה יהודית.

ההחלטה התקבלה לאחר שרבני עוצמה יהודית – הרבנים דב ליאור, שמואל אליהו ויהודה קרוייזר – פנו להנהלת המפלגה בבקשה מראשיה "להתפשר" ולקבל את ההצעה, אף שאינה הוגנת, "היות שגורל ארץ ישראל על הכף – יש לקבל אותה". הם הבהירו כי הם קיבלו את ההצעה "זאת למרות שעל פי כל הנתונים, ורוב הסקרים האחרונים – מובטחים לעוצמה לפחות 4 מנדטים".

לדברי ראשי עוצמה יהודית, "למען ארץ ישראל ולמען הציבור העצום שקורא לאיחוד בימין – כדי שלא תקום חלילה ממשלת שמאל – החליטה מפלגת עוצמה יהודית לקבל הצעה לחבירה לבית היהודי ולאיחוד הלאומי. בין ארץ ישראל לכבוד שלנו, אנו בוחרים בשלמות הארץ ובכינונה של ממשלת ימין".

אתמול הגביר ראש הממשלה בנימין נתניהו את הלחץ על איחוד בימים בהמשך למאמצים שקיים בימים האחרונים ואמר לראשי המפלגות: "אם לא תתאחדו, לא תעברו את אחוז החסימה, גוש הימין יפסיד וגנץ יקים ממשלת שמאל בתמיכת המפלגות הערביות. מצביעי הימין מצפים מכם לגלות אחריות ולהתאחד. אל תאכזבו אותם ואל תסכנו את ארץ ישראל".