סקר טרי שמתפרסם היום ונערך לפני האיחוד בימין מעלה חשש כי לגוש הימין-חרדים יהיה רק 59 מנדטים לאחר הבחירות • איחוד של גנץ עם לפיד ואורלי לוי מגדיל את המפלגה ומקטין את הגוש • ומה עדיף לגנץ? איחוד עם אבקסיס או לפיד

בעיצמו של הגשת הרשימות מתפרסם היום סקר 'וואלה' מגלה כי הליכוד עדיין מוביל על יתר המפלגות, אך יש חשש לגוש הימין שמגיע ל-59 מנדטים בלבד. על פי הסקר, הליכוד מקבלת 31 מנדטים, 8 הימין החדש, 7 יהדות התורה, 5 לבית היהודי-איחוד לאומי, ועל גבול אחוז החסימה שס וכולנו עם ארבע מנדטים.

סך הכל 59 מנדטים לממשלה הנוכחית. ישראל ביתנו (2.9%), עוצמה יהודית (2.8%) (שמאז ביצוע הסקר כבר התאחדה עם הבית היהודי) וזהות (1.7%) לא עוברות את אחוז החסימה.

 

משנים אסטרטגיה: גפני – "מעדיף שליברמן לא יעבור את אחוז החסימה"

 

בגוש השמאל – מרכז יש על פי הסקר 61 מנדטים: חוסן לישראל 19, יש עתיד 13, העבודה 9, מרצ 5, אחמד טיבי 6, הרשימה המשותפת 5, גשר של אורלי לוי אבקסיס על גבול אחוז החסימה עם ארבע מנדטים.

הסקר גם בדק אפשרות של איחוד בין גנץ ללפיד או עם אבקסיס או עם שניהם. איחוד עם לוי אבקסיס לא מביא תוספת מנדטים ומביא כפי שהשניים היו מביאים בנפרד (23 סך הכל), איחוד עם לפיד דווקא כן מביא לתוספת של שני מנדטים ועוקף את הליכוד ומתייצב על 34 מנדטים אך גשר לא עוברת את אחוז החסימה ולכן הליכוד מתחזק בשתי מנדטים ל33. איחוד של גנץ עם לפיד ואורלי לוי תעניק למפלגה 36 מנדטים ותצמצם את העבודה ל7.