דרמה של הרגע האחרון: לפנות בוקר חתמו מפלגות 'יש עתיד' ו'חוסן לישראל' על הסכם לריצה משותפת בבחירות. ע"פ ההסכם, במקרה של ניצחון בבחירות ישמש גנץ כרה"מ בחלק הראשון של הקדנציה, ולפיד אחריו. גם אשכנזי בפנים. כל הפרטים

דרמה אמיתית במערכת הפוליטית: לפנות בוקר חתמו מפלגות 'חוסן לישראל' ו'יש עתיד' על הסכם לריצה משותפת בבחירות הקרובות. במוקד ההסכם: רוטציה בין גנץ ללפיד על ראשות הממשלה במקרה של ניצחון בבחירות, בסדר הזה: גנץ יכהן בתפקיד בחלק הראשון של הקדנציה, לפיד בשני.

כחלק מהמהלך, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי מצטרף אף הוא למפלגה ויוצב במקום השלישי ברשימה. יצוין כי זה היה תנאי הסף של אשכנזי להצטרפות למערכת הפוליטית.

בעקבות המהלך הודיע אלדד יניב כי מפלגתו, אר. חדשה, לא תתמודד בבחירות "כדי לתת למפלגה החדשה את ההזדמנות להביא לקץ שלטונו של נתניהו".

מחוסן לישראל ויש עתיד נמסר: "מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל. מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת. סוכם על ריצה משותפת לראשות הממשלה בהסכם רוטציה. בני גנץ יהיה הראשון בהסכם ויאיר לפיד יחליפו לאחר כשנתיים וחצי . מתוך הכרה בחשיבות הרגע והמשימה הלאומית החליט גם רא"ל גבי אשכנזי להצטרף למפלגה החדשה".

ואילו מהליכוד נמסר בתגובה: "הבחירה ברורה: זו או ממשלת שמאל של לפיד-גנץ בתמיכת גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין בראשות נתניהו".