צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בדרך לחיבורים נוספים בימין? נתניהו מקיים התייעצויות עם מקורביו

על רקע ההתרחשויות הדרמטיות בגוש השמאל-מרכז, נועד רה"מ בשעה זו עם מקורביו במטרה לבחון חיבורים נוספים בימין שיבטיחו את הישרדותן של 'ישראל ביתנו' ו'כולנו' שעלולות - מבחינתו - להישאר מחוץ לכנסת הבאה

לא מבזבז זמן: בעקבות המפץ הפוליטי בגוש השמאל-מרכז מכנס כעת ראש הממשלה התייעצות חירום עם מקורביו.

נתניהו מנסה לבחון חיבורים אפשריים נוספים בימין שיבטיחו כי גם 'כולנו' וגם 'ישראל ביתנו', בהן הוא רואה חלק מ"הגוש", יצלחו את אחוז החסימה ולא יגרמו לאובדן של מאות אלפי קולות.

בין התרחישים הנבחנים: בלוק טכני בין ישראל ביתנו לכולנו, או ריצה משותפת של לפחות אחת מהפלגות הללו עם הליכוד. גם עניינה של מפלגת "הימין החדש" עולה, אולם לנוכח היציבות שלה בסקרים הרבה מעל אחוז החסימה, קיימת פחות תחושת בהילות בנוגע אליה.

כזכור, ראשי רשויות מהליכוד קראו הבוקר (חמישי) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשלב את יו"ר כולנו, משה כחלון, ברשימת הליכוד ואף צפויים להעלות את הדרישה לקראת ישיבת מזכירות הליכוד, היום אחר הצהריים, בו אמורים להיות מאושרים השריונים של נתניהו לבית היהודי. עם זאת, גורמים בכירים בכולנו ובליכוד העריכו כי הסיכוי לכך קלוש ושכחלון לא יהיה מעוניין בחיבור או שריון.

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט (שכבר הגיש את רשימתו אתמול) קרא לראש הממשלה לאחד את הימין על רקע החיבור בין בני גנץ לבין יאיר לפיד ועל רקע האפשרות לאיחוד בין העבודה למרצ. בראיון ל'ווינט' אמר בנט כי, "לאור האיחוד בשמאל אני קורא מכאן לראש הממשלה לעשות מעשה מנהיגות, לקרוא למשה פייגלין, משה כחלון ואיווט ליברמן (ליברמן ופייקליין גבר הגישו רשימה כך שהקריאה כבר לא רלוונטי, ב.ב.), שלוש רשימות שלא עוברות את אחוז החסימה ולהתאחד איתם לגוש גדול כדי לא לאבד אף מנדט. אנחנו בימין החדש כבר מנועים מזה כי הרשימות שלנו הוגשות אתמול".

בהמשך ענה ליברמן לבנט ואמר: "אנחנו קוראים לנפתלי בנט לעשות מעשה, להפגין מנהיגות ולקרוא למשה כחלון ומשה פייגלין להתאחד עם הימין החדש. עד 22:00 היום זה עדיין אפשרי". ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו הוסיף: "אין שום סיכוי שנתאחד עם הליכוד ב-12 השעות הקרובות".

השרה גילה גמליאל התייחסה לאפשרות לאיחוד של הרגע האחרון בימין ואמרה כי, "אני בעד שתיים שלוש מפלגות גדולות בישראל. במידה שנראה שיש מצוקה מטעם כולנו ומטעם ליברמן, צריך לראות מה יעבוד לטובתו של הגוש, ולבחון את זה בצורה רצינית. אם זה יגדיל את המפלגה – הכל פתוח".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *