למרות ההתייעצויות והלחצים בנושא, מפלגת 'כולנו' תתמודד בבחירות באופן עצמאי • בינתיים בגוש השמאל: יו"ר 'העבודה' סרב לריצה משותפת עם מרצ. "שילוב של שתי התנועות לא מגדיל את כוחנו אלא מחליש את הגוש". מרצ: "טעות של גבאי"

הסתיימו "המפצים" של מערכת הבחירות הנוכחית? שעות לפני המועד הסופי של הגשת הרשימות, האיחוד בין הליכוד ל'כולנו' ירד מהפרק, וכחלון יתמודד עצמאית בבחירות, זאת למרות אחוז החסימה המאיים.

הודעה בנושא מסר כחלון לחברי סיעתו.

במקביל, גם המגעים לריצה משותפת של מרצ ו'העבודה' הסתיימו ללא תוצאות והמפלגות ירוצו בנפרד.

מ'העבודה' נמסר: "לאחר בחינה מעמיקה שערכנו היום במפלגת העבודה, ראינו כי בחיבור בין העבודה למרצ השלם קטן מסך חלקיו. שילוב של שתי התנועות לא מגדיל את כוחנו אלא להיפך, מחליש את הגוש. בבדיקת עומק שנעשתה לאורך היום גם במרצ וגם בעבודה עלה כי מרצ עוברת בוודאות את אחוז החסימה ונציגיה יכנסו לכנסת הבאה באופן ודאי. נרוץ בנפרד ונסייע אחד לשני על מנת להביא לחילופי שלטון".

עוד נמסר: "יו"ר המפלגה אבי גבאי הציע ליו"ר מרצ תמר זנדברג ליצור הסכם עודפים יחד עם מרצ על מנת לוודא שהקולות של המחנה לא ילכו לאיבוד. למפלגת העבודה יש את הנבחרת הטובה ביותר בכנסת. יחד עם המצטרפים החדשים, אלוף במיל' טל רוסו, ח"כ חיים ילין וח"כ יעל כהן-פארן מפלגת העבודה הפכה להיות הבית של כל הישראלים".

במרצ, מנגד, תוקפים את גבאי בעקבות סירובו לאיחוד. מהמפלגה נמסר: "אבי גבאי התקשר ליו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג והודיע על סירוב מפלגת העבודה לאיחוד. זנדברג טענה בשיחה כי יש לנו הזדמנות היסטורית לבנות מפלגת שמאל גדולה מול ממשלת ליכוד כהניסטים. לצערנו גבאי טען כי הוא לא רואה את ההזדמנות הגדולה וכן כי ישנו קושי פרוצדורלי במפלגת העבודה".

ח"כ מיכל רוזין: "אבי גבאי ממשיך לאשש את מה שידענו – מנהיגות ואחריות הן ממנו והלאה. בזמנים כאלו, בהם ראש הממשלה לא מהסס לכרות ברית מסוכנת לדמוקרטיה הישראלית עם הכהניסטים, אין מקום להתקטנוניות פרוצדוראליות. הסירוב של גבאי מוכיח יותר מתמיד שהבית האמיתי והיחידי של השמאל בישראל הוא מרצ".