לאחר האיחוד בין חוסן לישראל למפלגת יש עתיד, הערב נערכה מסיבת עיתונאים ובה הושקה המפלגה המאוחדת. במהלך נאומו דיבר גנץ על הציבור החרדי ואמר, "רואים בקהילה החרדית חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, חותרים לשתף איתה פעולה"

מפלגת כחול לבן החדשה בראשות הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד השיקה הערב (חמישי) לראשונה את קמפיין הבחירות שלה בהצהרה משותפת של גנץ, לפיד, יו"ר תל"ם והרמטכ"ל לשעבר משה יעלון והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בנאום ראשון מאז כניסתו למערכת הפוליטית.

גנץ פתח את נאומו ואמר: "רוח רעה הסתובבה ברחובות, ואנחנו כאן הערב בכדי לומר – עד כאן, מספיק ודי. במקום פלגנות, אנחנו מציעים אחדות. במקום קיצוניות, אנחנו מציעים ממלכתיות. במקום שיסוי, אנחנו מציעים פיוס לאומי".

"לכל אחד מאיתנו יש אגו. לכל אחד מאיתנו יש סדר יום, אבל כשראינו את המדינה שכל כך יקרה לנו נקרעת לגזרים – שמנו את האגו בצד, גיבשנו סדר יום אחד, הקמנו תנועה אחת. אף אחד מאיתנו הוא לא מעל העם ולא מעל המדינה. מרגע זה ואילך אנחנו עובדים יחד כצוות כדי להוביל תיקון ישראלי".

גנץ אף התייחס להתקפות מצד המפלגות החרדיות עליו לאחר שהחבר ליאיר לפיד, "שערינו פתוחים בפני כולם: אנשי ימין, אנשי מרכז ואנשי שמאל. אנחנו רואים בקהילה החרדית חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, ואנחנו חותרים לשתף איתה פעולה על בסיס של כבוד הדדי".

"ממשלתי תדאג לשיפור מעמד המורים המחנכים את ילדינו. ממשלתי, באמצעות הגופים האמונים על כך, תבטיח את הביטחון ותחתור לשלום. ממשלתי תעסוק בכם, הישראלים, ובבעיות של החיים עצמם. בעשרות השנים האחרונות היה הליכוד מפלגת השלטון העיקרית בארץ".

"היום אנחנו שוב משנים את פניה של ישראל כאשר אנחנו מקימים תנועה חדשה: כחול לבן. בעשורים הקרובים תהיה "כחול לבן" מפלגת השלטון החדשה – והשונה – של ישראל.

לאחר מכן נשא דברים גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שתקף את נתניהו על מאמציו לאיחוד בימין. "ביממה האחרונה היו שני איחודים במערכת הפוליטית – איחוד של קיצוניות ושל תקווה", אמר. "נתניהו מכניס את אנשי כהנא לכנסת והציע לסמוטריץ' את תפקיד שר החינוך. הוא מלבה את הגזענות, הפחד והאלימות ואת זה צריך לעצור. כדי לעצור את שלטון הפחד אנחנו מקימים היום חומה של תקווה. אנחנו אומרים שהגיע הזמן להבהיר לישראלים שהיכולת לשנות בידינו. יוצרים כאן היום מפלגת שלטון".