לאחר שעות ארוכות של משא ומתן בין יו"ר יחד אלי ישי לבית היהודי, מפלגת יחד תרוץ לבד בבחירות הקרובות לכנסת ה-21. בשעה האחרונה חלה התקדמות משמעותית בין אלי ישי למפלגת הימין המאוחדת אך המגעים לא הבשילו לחתימה • הפרטים המלאים

לאחר שעות ארוכות של משא ומתן בין יו"ר יחד אלי ישי לבית היהודי והאיחוד הלאומי, מפלגת יחד תרוץ לבד בבחירות הקרובות לכנסת ה-21.

בשעה האחרונה לסגירת הרשימות חלה התקדמות משמעותית בין אלי ישי למפלגת הימין המאוחדת. וההצעה שנמסרה לאלי ישי, מקום תשיעי במפלגה המאוחדת. אך בתנאי לכך דרשו במפלגת הימין המאוחדת מכתב תמיכה שיוציא פטרונו הרוחני של ישי הגאון הרב מאיר מזוז שליט"א עוד לפני סגירת הרשימות.

אך הרב מאזוז סירב לכתוב מכתב שכזה בעקבות צירופן של נשים ברשימת הבית היהודי. הרב מאזוז הסכים לצרף את תמיכתו ולכתוב כי מדובר בחיבור טכני בלבד, אך בבית היהודי סירבו והחליטו לרוץ ללא אלי ישי.
לטענת גורמים במפלגת הבית היהודי המאוחדת, התנאי הוא לא חדש אלא הוצג מהרגע הראשון שהחלו מגעים להצטרפותו של אלי ישי יחד.

נציין כי בשעות הצהריים אף פורסמה רשימת המועמדים של מפלגת 'יחד' אך לבסוף התנהלו מגעים של הרגע האחרון שלא הבשילו לכדי הסכם.

גם מצדו של אלי ישי הובעה דרישה מהבית היהודי להתחייב שלא ייכנסו לממשלתו של נתניהו באם הוא לא יממש את הבטחתו למנות את ישי לשר בממשלה שתקום.