מנדלבליט צפוי לפרסם את החלטתו בכל תיקי נתניהו בשבוע הבא. על פי דיווח ב'חדשות 13': בתיק 4000 נתניהו יואשם ככל הנראה בעבירת שוחד, בתיק 1000 יוגש כתב אישום נגד נתניהו בגין מרמה והפרת אמונים, בתיק 2000 לא יוגש כתב אישום

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי לפרסם את החלטתו בכל תיקי נתניהו בסוף השבוע הבא. לא ברור עדיין אם מנדלבליט יכנס מסיבת עיתונאים כדי להודיע על הגשת כתב האישום או יסתפק בהודעה כתובה. כך דווח ב'חדשות 13'.

על פי הדיווח של אביעד גליקמן, בתיק 4000 נתניהו יואשם ככל הנראה בעבירת שוחד, כפוף לשימוע. ואילו בתיק 1000 יוגש כתב אישום נגד נתניהו בגין מרמה והפרת אמונים, כפוף לשימוע. בתיק 2000, היועמ"ש נוטה לא להגיש כתב אישום, אף כי עשוי לחול שינוי בהחלטה ברגע האחרון. כל בכירי משרד המשפטים למעט המשנה ליועמ"ש רז נזרי חושבים שצריך להגיש כתב אישום.

בכיר בפרקליטות צוטט ב'חדשות 13' אומר כי נתניהו נכנס לאובססיה של תקשורת – וזה בדיוק הסוגיות שעומדות במרכז תיקים 2000 ו-4000. נוסף על כך, בפרקליטות חושבים שאם מנדלבליט יגיש כתב אישום בתיק 2000 זה יוביל להחלשה של תיק 4000, ומכאן נובעת ההתלבטות של מנדלבליט.

עוד דווח כי, בין תיק 2000 לתיק 4000 יש חוט מקשר: לפי הראיות, יש פער של ימים ספורים בלבד בין שיחות נתניהו עם נוני מוזס לבין ההחלטות הרגולטוריות, או הבקשות משאול אלוביץ'.

 

דיווח: ההחלטה הגורלית של מנדלבליט – עד סגירת הרשימות לכנסת

 

ראש הממשלה לשעבר ואחד המתנגדים הגדולים של זה המכהן, אהוד ברק, תקף ת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בחשבון הטוויטר שלו בחריפות, תוך טענות כי הוא מטייח את החקירות הפליליות בהם חשודים משפחת נתניהו. "אם מנדלבליט ינסה לסגור את תיק 2000 בניגוד להמלצת כל אנשי הפרקליטות וכל חוקרי המשטרה, חוץ מנזרי ואייסמן", כתב ברק, "תהיה לפנינו ראייה חזקה להעדר

בנוסף לדברים אלו, כתב ברק כי "אם בג"צ לא יתערב, תידרש ועדת חקירה ממלכתית", כינה את מנדלבליט "אדם לא ראוי" וטען: "הוא כבר מרח כך את תיק המעונות, חרפה וביזיון. מנדלבליט – נא להתעשת". ברק ציטט את הדיווח בטוויטר של חדשות 13, לפיו מנדלבליט נוטה שלא להגיש כתב אישום כנגד נתניהו בתיק 2000.