צילום: פלאש 90

סקר חדש: מפלגת 'כחול לבן' לא תוכל להרכיב ממשלה; כחלון וליברמן בחוץ

הסקר הראשון לאחר סגירת הרשימות קובע: הרשימה המאוחדת של גנץ ולפיד מובילה, אך ספק אם תוכל להרכיב ממשלה • 8 מנדטים לאיחוד מפלגות הימין • ש"ס מזנקת ל-7, העבודה יורדת ל-8 • כחלון, ליברמן, בל"ד, פייגלין ואורלי לוי-אבקסיס - בחוץ

בסקר חדש שמתפרסם הערב (ראשון) על ידי עיתון ישראל היום ו-i24NEWS: עולה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הרי שמפלגת 'כחול לבן' זוכה ל-36 מנדטים, ואילו רק 31 מנדטים לליכוד.

הסקר שמתפרסם הערב הוא למעשה הראשון לאחר סגירת הרשימות ותוצאות הסקר שנעשה באמצעות "מאגר מוחות" קובע: הרשימה המאוחדת של גנץ ולפיד מובילה, אך ספק אם תוכל להרכיב ממשלה. 8 מנדטים לאיחוד מפלגות הימין. מרצ מזנקת ל-7, העבודה יורדת ל-8. כחלון, ליברמן, בל"ד, פייגלין ואורלי לוי-אבקסיס – לא עוברים את אחוז החסימה.

מתוצאות הסקר עולה כי מפלגת 'כחול לבן' זוכה כאמור ל-36 מנדטים, הליכוד – 31, הימין החדש – 9, העבודה – 8, איחוד מפלגות הימין – 8, ש"ס – 7, יהדות התורה -7, מרצ 7, תע"ל וחד"ש – 7.

הנתון המעניין והמשמעותי בסקר הוא כמובן מספר המנדטים הגבוה להם זוכות מפלגת ש"ס ומרצ. את התשובה לכך ניתן להסיק מכך שלמעלה מ-4 מפלגות שכיהנו בכנסת היוצאת, לא ישובו לכהן בכנסת הבאה ולמעשה נשרפים מאות אלפי קולות מה שמוביל את המפלגות הנותרות לקבל מנדטים נוספים במספר נמוך יחסית של קולות לכל מנדט.

לא עברו את אחוז החסימה: מפלגת כולנו – 3 מנדטים, ישראל ביתנו – 3, גשר – 2, בל"ד ורע"ם – 2, זהות בראשות משה פייגלין – 2, יחד בראשות אלי ישי – 0 מנדטים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *