תגובות חריפות בשמאל לאמירתו של יאיר לפיד על אי חבירה לגוש חוסם עם המפלגות הערביות. "‏יצא המרצע מן השק. לפיד אומר בקולו שיקח את קולות מחנה השינוי וירכיב ממשלת ליכוד. הצבעה למפלגת העבודה היא תעודת הביטוח היחידה למהפך שלטוני"

תגובות זועמות בשמאל לאמירתו של יאיר לפיד על אי חבירה לגוש חוסם עם המפלגות הערביות. "‏יצא המרצע מן השק. לפיד אומר בקולו שיקח את קולות מחנה השינוי וירכיב ממשלת ליכוד. הצבעה למפלגת העבודה היא תעודת הביטוח היחידה למהפך שלטוני", נמסר ממפלגת העבודה.

ח"כ איציק שמולי: "יצא המרצע מן השק- המפלגה הזו מדברת על אלטרנטיבה אבל מסתפקת בהשארת המצב הקיים. אתמול חילקו כבר ביניהם תיקים והיום מתברר שהם מוכנים להסתפק בתפקידי שרים. לא תהיה להם שום בעיה לשבת גם עם נתניהו- הם כאן כדי לשרתו ולא כדי להחליפו. זו הטעיה גסה של הציבור הגדול שרוצה שינוי במדינה, שחייב עכשיו לפקוח את עיניו ולחזור הביתה למפלגת העבודה- שהיא האלטרנטיבה היחידה".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ: "לפיד אמר אמת, גנץ והוא מתכננים להיות שרים בממשלת נתניהו ולא להחליף את השלטון, ואל למצביעים שוחרי פתרון מדיני, שלטון החוק וצדק חברתי להשליך את קולם לטובת נתניהו". לטענתה, "כל קול לגנץ הוא קול לשרים בממשלה בראשות נתניהו, וכל קול לעבודה הוא קול לממשלה בראשות גנץ. אנחנו מתחייבים להמליץ על גנץ בפני הנשיא יותר משגנץ ולפיד בעצמם מתחייבים להמליץ על גנץ".