האנטישמיות מרימה ראש: רבה הראשי של ארגנאינה, הרב גבריאל דוידוביץ, הותקף הלילה (שעון ישראל) בביתו ע"י כנופיית פורעים. הוא פונה לבית החולים במצב קשה. גינויים מקיר לקיר בישראל ובעולם. הקהילה היהודית: נורת אזהרה

הלם זעזוע בקהילה היהודית בארגנטינה: כנופיית פורעים פרצה הלילה (שעון ישראל) לביתו של הרב הראשי של ארגנטינה, הרב גבריאל דוידוביץ שליט"א, ותקפה אותו באלימות רבה.

הפורעים הפעילו כאמור אלימות רבה, השמיעו דברי נאצה כלפי הרב והקהילה היהודית, ושדדו מהבית חפצים יקרי ערך. במהלך האירוע הם אף קשרו את רעייתו של הרב.

ארגון הקהילה היהודית בארגנטינה AMIA, עומד בשעות אלו בקשר עם גורמים בממשל הארגנטינאי וכוחות הביטחון בכדי לחקור מיידית את האירוע האלים, ולמצות את הדין עם הפורעים.

בקהילה היהודית בארגנטינה אומרים הבוקר כי האירוע החמור הוא "נורת אזהרה" באשר לאנטישמיות הגואה במדינה.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מסר: "כאשר גל האנטישמיות שוטף את העולם, יהודי התפוצות צריכים לזכור, כי הבית הלאומי היחיד ליהודים הוא מדינת ישראל. תקיפתו של הרב גבריאל דוידוביץ', הרב הראשי של ארגנטינה, מזכיר את הימים האפלים ביותר בהיסטוריה היהודית. אני מאחל החלמה מהירה לרב ולרעייתו וקורא שוב ליהודים בתפוצות לעלות לישראל. פה זה הבית שלכם!".

ח״כ עמיר פרץ" "מזועזע מתקיפת הרב הראשי של ארגנטינה גבריאל דוידוביץ׳ ואשתו, ומאחל להם החלמה מהירה. ‏אין זה משנה מה הרקע. הרמת הראש של האנטישמיות בארגנטינה ובעולם היא בלתי נסבלת. ‏על הממשלה לדרוש מהרשויות בארגנטינה לפעול במהירות ובנחרצות. עלינו לעשות הכל להבטיח את שלומם של יהודים בכל מקום בעולם".

יו"ר העבודה, אבי גבאי: "האנטישמיות האלימה מרימה ראש. איחולי החלמה לרב הראשי של ארגנטינה, גבריאל דוידוביץ' וחיבוק לחברי הקהילה. אנחנו יחד אתכם במאבק באנטישמיות, באגרנטינה, בצרפת או בכל מקום אחר שבו ינסו החשוכים לפגוע בנו".