דין לבני לא כדין נתניהו? בהוראת פרקליטות מיסוי וכלכלה הופסקה במהלך מערכת הבחירות ב-2013 חקירה נגד בכירי מפלגת קדימה שהחלה ב-2011, על פניו התנהלות הפוכה מזו שאנו עדים לה בענין חקירותיו של רה"מ נתניהו. ואיך מגיבים בפרקליטות?

מסמך של פרקליטות המדינה מאשר: חקירה שהתנהלה נגד בכירים במפלגת קדימה בראשות ציפי לבני נעצרה בשל הבחירות לכנסת – כך נחשף הבוקר בעיתון 'ישראל היום' ע"י העיתונאי מתי טוכפלד.

ע"פ הדיווח, במסמך יש חוות דעת של המשנה לפרקליט המדינה, שלמה למברגר, על החקירה שנפתחה ב-2011. בחו"ד נכתב כי: "לאחר העברת חומרי החקירה לפרקליטות בשנת 2013, נדרשו השלמות חקירה אשר הסתיימו לאחר כשנה. מדובר בחשד לכאורה בביצוע עבירות חמורות, אשר בהן מעורבים, לכאורה אישי ציבור בכירים, דבר אשר דרש בחינה מדוקדקת ומעמיקה ואף חלקן של פעולות החקירה היו טעונות קבלת אישורים מקדימים בדרגים בכירים". עוד נכתב: "בין לבין התקיימה מערכת בחירות אשר בגינה הופסקה החקירה, ששבה והתחדשה רק בסיומה".

על פניו, מדובר בהתנהלות הפוכה לחלוטין מזו הנוגעת לחקירותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "את חומרי החקירה נגד לבני ובכירי קדימה הגיש גזבר המפלגה לשעבר, רו"ח איציק חדד, שהעביר חומרים רבים ליאח"ה, המעוררים חשד למעשים פליליים. המחלקה שליוותה את החקירה היתה מיסוי וכלכלה, בראשות עו"ד ליאת בן ארי", מזכיר טוכפלד.

לדבריו, "החקירה נמשכת כאשר הציבור לא ידע על קיומה. לאחר כמה שנים נסגר התיק, וחדד ערער למחלקת העררים בפרקליטות. אלא שגם שם לא נעצרה הסחבת. במכתב שקיבל ב-31 בינואר 2018, כשנה בדיוק אחרי הגשת הערעור, התברר כי למרות בקשה של מחלקת העררים, לא העבירה עד כה פרקליטות מיסוי וכלכלה מחוז תל אביב את החומרים הדרושים".

בפרקליטות הודפים את הטענות וטוענים: אין קשר בין התיקים.