הקרב על הפסילות: בעקבות הצטרפות נציגי יש עתיד למפלגות השמאל, ועדת הבחירות המרכזית תדון בבקשת מרצ לפסול את חברי 'עוצמה יהודית' מלהתמודד • ב'ליכוד' מאתגרים את 'כחול לבן' ומתכוונים לעתור לועדת הבחירות נגד התמודדות מפלגת בל"ד

לאחר שהוגשו 12 החתימות הדרושות, ועדת הבחירות המרכזית תדון בדרישה לפסול את חברי מפלגת 'עוצמה יהודית' מלהתמודד לכנסת ה-21, זאת לאחר שנציגי 'יש עתיד'-כחול לבן בוועדה הודיעו כי יצטרפו לבקשת הפסילה שהוגשה על ידי מפלגת השמאל מרצ ונתמכת גם על ידי נציגי מפלגת העבודה בוועדה, שהודיעו על הצטרפותם הבוקר.

כתשובת משקל לכך, מפלגת 'הליכוד' החליטה להכין עתירה דומה לוועדת הבחירות המרכזית, בדרישה כי יפסלו את רשימת בל״ד מלהתמודד אף הם לכנסת ה-21, כשבכך הם אתגרו הם 'כחול לבן' במטרה לראות האם הם יצרפו גם לעתירתם, כך פרסמה העיתונאית דפנה ליאל.

בעוצמה יהודית הגיבו להצטרפות סיעת "כחול לבן" לבקשת הפסילה ואמר: "יצא המרצע מן השק והיום מסתבר שגנץ מבקש להקים ממשלה בקולות נציגי המחבלים בכנסת וקורץ להם כאשר הוא מצטרף לבקשת הפסילה של עוצמה יהודית. לא יעזור להם. איחוד מפלגות הימין יהיה הפתעת הבחירות ובכנסת הקרובה יכהנו גם ד"ר בן ארי וגם עו"ד בן גביר וישמרו על הממשלה מימין".

כזכור, אמש הגישה סיעת מרצ עתירה בה היא ביקשה לפסול את 'עוצמה יהודית' מלהתמודד בטענה, כי "המשיבים פעלו כדי ללבות את היצרים בזירות שונות. כך לאחר פיגועי טרור, עת ניצלו באופן ציני את רגשות הפגיעה כדי להסית לפגיעה באוכלוסייה הערבית ולקרוא קריאות עידוד לכך, עת ניצלו את מעמדם במגרשי הכדורגל ובזירות אחרות כדי לקרוא לביזוי שיטתי ומכוון של האוכלוסייה הערבית, הן בניסיונות החוזרים ונשנים 'להחיות' את דמותו ומשנתו של הרב כהנא, שתנועתו הוכרזה כארגון טרור, והן באמירות לפיהן אמנם ניתן לסגור את המבנים והמוסדות של תנועת כך, אך לא ניתן לשבור את רוחה".

בסיעת מרצ עמלו להשיג את מספר החתימות הדרושות, כשתחילה צירפו את נציגי הרשימה המשותפת בוודעה ולאחר מכן, הבוקר את נציגי העבודה, כשבסך הכל הגיעו לשרה חברים. כעת, לאחר שנציגי סיעת 'יש עתיד', המשולבת במפלגת 'כחול לבן', הודיעו על תמיכתם בפסילה ישנם את מספר החברים הנדרשים בכדי לקיים דיון.

נציגי מפלגת העבודה בוועדת הבחירות המרכזית הודיעו מיד עם הצטרפות נציגי יש עתיד למהלך:"אנחנו שמחים שגם כחול לבן הצטרפו למהלך להוקעת הגזענים מהכנסת".