בכיר הפרקליטות לשעבר והתובע במשפט אולמרט, אורי קורב, מתנגד לפרסום החלטת היועץ בנקודת הזמן הזאת, תמה על ההוראה שלא לאפשר לנתניהו לקבל מימון למאבק המשפטי שהוא מנהל וגם מעניק טיפ לפרקליטי ראש הממשלה

רגע האמת: מחר צפוי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להודיע על החלטתו בענין הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בראיון שהעניק היום התובע במשפט אולמרט ובכיר הפרקליטות לשעבר, אורי קורב, ל'רדיו ללא הפסקה' הוא אמר: ""כנראה שמחר מצפה למדינה ולראש הממשלה יום דרמטי במיוחד. היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה עומדים בפני החלטה גורלית שאי אפשר להמעיט בחשיבותה. הייתי אומר אולי החלטת חייהם מבחינה מקצועית".

לדבריו, "אנשי התביעה הכללית עבדו לאחרונה במרץ רב כדי להגיע להחלטה ואני מבין שלא הצליחו לקבל אותה מוקדם יותר למרות המאמצים ובעיני זה קצת חבל. סברתי שראוי לפרסם את ההחלטה לפני הבחירות, ברוח הנחיית היועץ. זה היה 100 ימים לפני הבחירות. אז טענתי שהמועד הסביר האחרון היה מועד פרסום הרשימות. המחוקק קבע את המועד הסביר האחרון מבחינתו לפרסם. העובדה שאנחנו נמצאים 40 ימים לפני הבחירות הופכת את ההחלטה לפחות סבירה כי היא לא מאפשרת למערכת הפוליטית להגיב להחלטה הזאת".

לטענתו, על היועץ היה לקבוע את תאריך הגשת הרשימות כמועד האחרון לפרסום ההחלטה. "הם כנראה שלא הספיקו ולכן אני לא בטוח שצריך להמשיך באותה דרך. יש כאן אירוע דרמטי שאחריו לא נוכל להגיב להחלטה. יש כאן עניין טכני שהוא מאוד בעייתי בפרסום. זה הופך אותו לפחות סביר. אני חושב שהטיעון של רה"מ מתחזק כעת".

קורב המליץ לפרקליטי נתניהו: "בנסיבות הקיימות הייתי פונה ליועמ"ש בקריאה לפרסם החלטה קצרה עם פירוט עובדתי מינימלי. העובדה שאנחנו נמצאים כל כך קרוב לבחירות ושצד אחד מחזיק בחומרים בזמן שהצד השני לא יכול להגיב עליהם הוא בעייתי".

"הייתי יוצא בקריאה של היועץ המשפטי לא לפרסם את החומרים עד אחרי הבחירות, אחרת נמצא את עצמנו עסוקים רק בחומרי חקירה וזה יהיה כמו גל צונאמי שישטוף כאן את הכל. אני כמעט לא מעלה על דעתי שהוא שישחרר את החומרים לפני הבחירות", כך קורב.

בענין ההחלטה למנוע מנתניהו קבלת מימון משפטי אמר קורב כי "היא לא הייתה החלטה מחויבת במציאות. היא הייתה החלטה בכעס. נתניהו בוודאי הצליח להרגיז אותם. בשורה תחתונה, אפשר להעמיד ראש ממשלה לדין אך צריך לתת לו לנהל את משפטו באופן המיטבי. החלטה זו פוגעת בזה והיה אפשר לקבל החלטה אחרת בקלות".