אחרי שמפלגות השמאל הגישו עתירה בהם דורשים לפסול את התמודדותם לכנסת ה-21, 'עוצמה יהודית' עתרה לוועדת הבחירות בדרישה לפסול את המפלגות הערביות חד"ש ותע"ל • במקביל: חבר כנסת מ'העבודה' השוותה את המפלגה הימנית לגרמניה הנאצית

מפלגת 'עוצמה יהודית', שהיא עצמה מתמודדת עם בקשה לפסול את מועמדותה – הגישה בקשה לפסול את רשימות חד"ש ותע"ל בראשות חברי הכנסת הערבים איימן עודה ואחמד מלהתמודד לכנסת ה-21, אחרי שהם עצמם הצטרפו לבקשה לפסול את 'עוצמה יהודית' אמש.

כזכור, ביום שני מפלגת מרצ פנתה לוועדת הבחירות המרכזית, בבקשה כי אלו יפסלו את חברי מפלגת 'עוצמה יהודית' מלרוץ לכנסת בטענה, כי "המשיבים פעלו כדי ללבות את היצרים בזירות שונות. כך לאחר פיגועי טרור, עת ניצלו באופן ציני את רגשות הפגיעה כדי להסית לפגיעה באוכלוסייה הערבית ולקרוא קריאות עידוד לכך, עת ניצלו את מעמדם במגרשי הכדורגל ובזירות אחרות כדי לקרוא לביזוי שיטתי ומכוון של האוכלוסייה הערבית, הן בניסיונות החוזרים ונשנים 'להחיות' את דמותו ומשנתו של הרב כהנא, שתנועתו הוכרזה כארגון טרור, והן באמירות לפיהן אמנם ניתן לסגור את המבנים והמוסדות של תנועת כך, אך לא ניתן לשבור את רוחה".

על מנת שוועדת הבחירות תקבל את הבקשה, במרצ היו צריכים לגייס עוד חברים מוועדת הבחירות שהצטרפו לבקשה, כשלפות שניים עשר חברים ידרשו לדון בדבר כשירות מועמדותם. במרצ גייסו את נציגי הרשימה הערבית ונציגי מפלגת העבודה בוועדה וכן את נציגי יש עתיד-כחול לבן והכיעו ל12 חברים.

במפלגת הליכוד החליטו לאתגר את 'כחול לבן' ומתכוונים להגיש לוועדת הבחירות המרכזית עתירה דומה, בדרישה כי לפסול את רשימת בל״ד מלהתמודד אף הם לכנסת ה-21 וכעת, כאמור, בעוצמה יהודית גם הגישו בקשה לפסילת שני המפלגות הערביות המתמודדות ברשימה מאוחדת – חד"ש ותע"ל.

חברי 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר, הגישו עתירה לוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת בבקשה לפסול את הרשימות חד"ש ותע"ל וכתבו, כי יש לפסול את הרשימה מריצה לכנסת לאור ההתבטאויות ומעשים של חברי הרשימה השוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ותומכים במאבק של ארגוני הטרור נגד מדינת ישראל.

בעתירה מובאים דבריו של חבר הכנסת אחמד טיבי כך שאישר ב'ערוץ הכנסת' כי הוא וחבריו לא מכירים במדינת ישראל כמדינה היהודית, והתבטאויות נוספות בהן הוא מצהיר כי אינו מכיר בישראל כמדינה. בנוסף ודבריו של מועמד חד"ש עופר כסיף שטען בראיון לערוץ חיזבאללה כי ישראל והתנועה הציונית הם אויבים.

בעתירה מביאים חברי 'עוצמה יהודית' דוגמאות נוספות של פעולות שונות, מצד המפלגות וחבריהן, שאף פועלים באופן אקטיבי ולא רק ברמת התבטאות כנגד מדינת ישראל.

ובתוך כך, הבוקר, במסגרת פאנל מפלגות שנערך בבית הספר ״בן גוריון״ בפתח תקווה, חברת הכנסת מיכל בירן מ'העבודה' השוותה בין מפלגת 'עוצמה יהודית' לגרמניה הנאצית, בפני בתלמידי שכבה י"ב וצוות ההוראה. חבר הכנסת מירב בן ארי מ'כולנו' גינתה את הדברים ואמרה כי "כנבחרי ציבור אנחנו צריכים לתת דוגמה לתלמידים ולא להשתמש בהשוואה הזו כלל".

אחרי ההתבטאות אמרה חברת הכנסת בירן ל'מעריב' ש"כנכדה לניצולי שואה, מזעזעת אותי המחשבה שמפלגה שהולכת בדרכו של הרב כהנא, שתומכת בטרור ובפגיעה בחפים מפשע רק כי הם ערבים, זוכה ללגיטימציה וסיקור מקיפים. דווקא מתוך ערכי היהדות של אהבת הגר – כל מי שדמותה היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל חשובה לו, צריך להוקיע מפלגה שחרטה על דגלה פגיעה במיעוטים כדרך חיים".