צילום: שוקי לרר

מסע היסטורי: מרן הגר"ח קנייבסקי יגיע לתפילה בציון הרשב"י

קמפיין 'התחנני' להצלת רשת הכוללים 'יששכר באוהליך': אחרי שלושים שנה, מרן שר התורה צפוי לעלות לציון הרשב"י במירון על מנת להעתיר על התורמים לרשת הכוללים • המגבית תתקיים בסוף השבוע הבא ולאחר מכן תתקיים התפילה בציון הרשב"י

מרן שר התורה רשכבה"ג הגר"ח קנייבסקי שליט"א, אישר את קיום המסע ההיסטורי לציון הרשב"י במירון, על מנת להעתיר עבור תורמי רשת הכוללים 'יששכר באוהליך', במסגרת מגבית 'התחנני', להצלת אלפי משפחות עמלי התורה שלא קיבלו שכר מזה חודשים ארוכים.

בימים האחרונים התקיים בבית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א מעמד לפתיחת המגבית, בה השתתפו ראש רשת הכוללים הרב אלחנן ויסבורד, ראשי הכוללים ואברכים שנטלו על עצמם לעסוק במגבית זו על מנת להביא לרווחה כלכלית לאלפי משפחות בני תורה השוקים על תלמודם ברשת הכוללים הגדולה.

מאז ההחלטה לצאת למסע גיוס הכספים התעניין מרן הגר"ח מספר פעמים בהתקדמות המערכה ובהירתמות האברכים והנגידים למערכה זו ובכינוס שפתח את מערך ההתרמה הדגיש מרן שר התורה את החובה לסייע לתלמידי חכמים ובפרט לרשת הכוללים הנמצאת במצב קשה.

בהוראת מרן הגר"ח, קמפיין 'התחנני' יתקיים בימים רביעי וחמישי בשבוע הבא, כ"ט ול' אדר א', במטרה לגייס סכום משמעותי שיעבור מיד לחשבונות הבנק של האברכים, כשאף מרן נתן, כאמור, את הסכמתו לעלות לקבר הרשב"י במירון ולהעתיר עבור כלל התורמים במגבית זו.

מדובר במאורע היסטורי, בשל העובדה כי שר התורה לא ביקר בציון הרשב"י במירון מזה שלושים שנה, כאשר דבר זה מסביר עד כמה חשוב למרן הגר"ח הצלת רשת הכוללים.

4 תגובות

מרגש מאוד !!!!!!!!!!!!

הכל למען האיש שכולנו חייבים לו הלא הוא הגאון ר' אלחנן ויסבורד שליט"א ראש רשת הכוללים שהיה שלוחו הנאמן של רבן של ישראל אילת השחר זצוק"ל שלא עשה דבר או חצי דבר בלי לשאול להתייעץ ומאז היום המר והנמהר לקח על עצמו יבלחט"א רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א את העול הכבד וכעת אף מביע את רצונו והסכמתו לנסוע רחוק למירון למרות גילו המופלג למען הרשת החשובה שחלילה וחס לא תקרוס

לכל המתעניינים, הדברים כהוויתם. אכן הרשת עומדת לקרוס לולי עזרת הציבור בהמוניו. לא שילמו לנו 17 חודשים וזה מסתכם לאברך ב20000 ש"ח ומעלה. נסו לתאר מה זה. רוצו לתרום

רק ברשת כוללים הזאת אפשר לתרום ברוגע כשאתה יודע
שהכסף שלך נטו לצדקה באופן שקוף ולא מסתובב בכל מיני חשבונות בנק נעלמים.
בתור אברך מרשת זו אני יכול להעיד שגם בזמנים הקשים ביותר כל סניפי הכוללים ללא יוצא מן הכלל היו מלאים באברכים שלומדים בשטייגען עצום ובסדרים מלאים .
כל שקל זה להחיות אברך כפשוטו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו