דריכות שיא במערכת הפוליטית לקראת הודעת היועץ המשפטי לממשלה. דיווח: כתב אישום על מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000. שוחד בתיק 4000 • בפנים: העדכונים האחרונים, פרשנות וגם המסר המחזק מהנשיא טראמפ


בוידאו: נתניהו מגיב להמלצות המשטרה נגדו

רגע האמת: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יודיע במהלך היום (במידה ועתירת הליכוד לא תתקבל) על החלטתו להעמיד לדין בכפוף לשימוע את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 – פרשת המתנות, תיק 2000 – המו"מ לשוחד עם נוני מוזס ותיק 4000 – פרשת בזק.

ע"פ הדיווחים השונים, בתיק 1000 ו-2000 צפוי היועץ להגיש כתב אישום בעבירות של מרמה והפרת אמונים, בעוד בתיק 4000 צפוי כתב האישום לייחס לנתניהו עבירה של שוחד. בחדשות 13 דווח כי "בתיק 2000, יואשם נוני מוזס במתן שוחד. בתיק 4000 יואשמו שאול ואיריס אלוביץ' במתן שוחד, וזאב רובינשטיין – בתיווך לשוחד".

"ההחלטה בדבר החשודים הנוספים בתיק בזק – סטלה הנדל ועמיקם שורר – תידחה למועד מאוחר יותר, וכנראה תופרד לתיק אחר", כך בדיווח. בתוך כך, העיתונאי גיא פלג מפרסם כי בכפוף לפרסום החלטת היועמ"ש תפורסם גם המלצת פרקליט המדינה על ההעמדה לדין בעבירות של שוחד בכל 3 התיקים.

מבחינתו של נתניהו מדובר בסיטואציה בעייתית, אך כזו שיכלה להיות בעייתית הרבה יותר. רה"מ צפוי לנצל את העבודה שמ-3 המלצות (של המשטרה והפרקליטות) לכתבי אישום על שוחד, אימץ היועמ"ש רק 1. עבירות של מרמה והפרת אמונים נחשבות קלות יחסית ולא נושאות עמם קלון.

ההערכות הן שנתניהו יביע צער על החלטת היועץ, יטען שהיא נולדה כתוצאה מלחץ ציבורי שהופעל עליו, ויבנה את הנרטיב הבא: העבודה שמנדלבליט דחה את רוב ההמלצות החמורות נגדי מוכיחה את טענתי לאורך כל הדרך – עד לפסק דין חלוט אין להדיח ראש ממשלה מכהן רק על סמך חשדות ואישומים.

בנוסף נתניהו יתמקד בניסיונות להצביע על החורים השונים בתיק 4000, ולשכנע את הציבור בכך שסיכויי הזיכוי שלו בפרשה – גדולים.

כאמור, מנדלבליט יפרסם את החלטתו בשעות הקרובות. בהמשך צפויה המערכת הפוליטית להגיב ולאחר מכן יפרסם נתניהו את תגובתו באופן שיבחר. כאן בJDN נדווח על כל ההתפתחויות, ההתרחשויות והתגובות בזמן אמת

בתוך כך, שליחת 'כאן' לפסגת האנוי שאלה את הנשיא טראמפ על ההמלצות הצפויות, וזה שיגר מסר מחזק לנתניהו. "הוא ראש ממשלה נהדר שעושה עבודה מצוינת. הוא קשוח והוא יסתדר", כך טראמפ.