בעקבות פרסום כתב החשדות כינס ראש הממשלה את בכירי מפלגתו והורה להם להתייצב להגנתו בכל מקום אפשרי • הקו המנחה: "יש דין אחד לנתניהו ודין אחר לכל השאר" • מחר: הטקס הרשמי להשקת קמפיין הבחירות, עם נבחרת הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו מידר בחודשים האחרונים מקמפיין הליכוד את חברי הכנסת והשרים של מפלגתו, אולם לאחר פרסום כתב החשדות נגדו הוא החליט לגייס את בכירי הליכוד לקמפיין לתקופה שנותרה עד הבחירות – קצת יותר מחודש. עד השבוע הקמפיין נוהל בעיקר על ידי בנימין נתניהו, בנו יאיר וצוות קטן של אנשי אסטרטגיה.

שלשום הוא זימן למעונו הרשמי ברחוב בלפור את השרים יואב גלנט, גלעד ארדן, יובל שטייניץ ואופיר אקוניס, ואת הח"כים והמתמודדים אמיר אוחנה, ניר ברקת, דוד אמסלם ודוד ביטן. בלט בהיעדרו – גדעון סער. במהלך השבוע צפוי נתניהו לזמן ח"כים ושרים נוספים מהליכוד לקחת חלק בדיונים.

ב'מעריב' צוטט אחד הנוכחים, שביקש להישאר בעילום שם: "ישבנו אצלו שעתיים וחצי. דיברנו בעיקר על הקמפיין ומעט על כתב החשדות. לדעתנו כדאי שכתב החשדות יקבל חלק קטן מאוד בקמפיין עצמו. הליכוד צריך להמשיך בקו שהיה ולהדגיש את הססמה 'ימין חזק מול שמאל חלש', כי בסוף על זה האזרחים מצביעים".

 

שוחד, מרמה והפרת אמונים: היועמ"ש פרסם את החלטתו בתיקי נתניהו

ב'ישראל היום' דווח כי בחלקה הראשון עסקה הפגישה בסוגיות המשפטיות שעל הפרק, והמסרים שהועברו לח"כים – שאותם גם יתבקשו להעביר בהופעותיהם בכלי התקשורת השבוע – נוגעים לכך שהיועמ"ש מנדלבליט והפרקליט שי ניצן לא עמדו בלחץ של מפגיני השמאל והתקשורת.

בין השאר הוזכרו פגישותיהם של יאיר לפיד וציפי לבני עם מו"ל 'ידיעות אחרונות', נוני מוזס, והעובדה שאף אחד מ-43 הח"כים שביקשו לסגור את "ישראל היום" לא נחקר. עוד הוזכרה פרשת קבלת המתנות של הפרקליטה רות דוד שנסגרה ונטען כי "יש דין אחד לנתניהו ודין אחר לכל השאר".

לדברי אחד הנוכחים בפגישה, "ראש הממשלה נראה בטוח בעצמו בעניין המלצות היועמ"ש. הוא משוכנע שיפרק את כל הטענות בשימוע". בחלקה השני של הפגישה התמקדו בסוגיות הפוליטיות, ועיקר המאמץ יימשך בניסיון למתג את מפלגתו של בני גנץ כמפלגת שמאל.

מחר יקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו את האירוע הגדול הראשון של מערכת הבחירות הנוכחית: הטקס הרשמי להשקת קמפיין הבחירות. באירוע תוצג לראשונה גם נבחרת הליכוד – רשימת המועמדים לכנסת ה־21. בכך ישנה נתניהו לראשונה את האסטרטגיה בקמפיין כך שלא תתמקד רק בו אלא תכלול גם את כל חברי הרשימה.