ראש הממשלה על פגישתו עם נשיא רוסיה: "סיכמנו על המשך מנגנון התיאום הביטחוני, הסכמנו על יעד משותף להוצאת הכוחות הזרים מסוריה. סיכמנו להקים צוות משותף שיפעל לקדם את המטרה הזאת, יחד עם גורמים אחרים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה לביקורו בסוף השבוע שעבר ברוסיה: "נפגשתי עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה. כפי שהבטחתי, מוקד הדיונים בינינו היה הנושא האיראני. אני הבהרתי בצורה חד משמעית שישראל לא תאפשר את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה, והבהרתי חד משמעית שאנחנו נמשיך לפעול צבאית נגדה".

"אנחנו סיכמנו על המשך מנגנון התיאום הביטחוני בין צבא רוסיה לצה״ל. הנשיא פוטין ואני הסכמנו גם על יעד משותף – הוצאת הכוחות הזרים מסוריה שהגיעו אליה לאחר פרוץ מלחמת האזרחים. סיכמנו להקים צוות משותף שיפעל לקדם את המטרה הזאת, יחד עם גורמים אחרים".

עוד סיפר נתניהו כי, "הזמנתי את הנשיא פוטין להיות אורח הכבוד בטקס חנוכת האנדרטה לזכר נופלי המצור על לנינגרד – והוא נענה להזמנתי מיד. זה לא דבר של מה בכך שיש לנו קשרים כל כך עוצמתיים וכל כך קרובים וטובים עם מנהיגי המעצמות בעולם. הקשרים האלה משרתים את ביטחון ישראל".

 

אחרי פגישת נתניהו – פוטין: גורם מדיני "משבר יירוט המטוס הרוסי מאחורינו"

ראש אמר עוד בישיבת הממשלה כי, "בשבוע שעבר קרה עוד דבר חשוב מאוד מבחינה מדינית וביטחונית וזו ההחלטה של בריטניה להוציא את חיזבאללה אל מחוץ לחוק, ולהגדיר את כל חלקי חיזבאללה כארגון טרור. זו החלטה חשובה משום שחיזבאללה הוא מחולל טרור בפני עצמו, והוא גם זרוע הטרור המרכזית של איראן. אני קורא למדינות אחרות באירופה, קודם כל באירופה אבל גם בעולם, להצטרף למהלך החשוב הזה של בריטניה".

על התקריות האנטישמיות בעולם אמר כי, "בימים האחרונים קרתה עוד תקרית אנטישמית מזעזעת, שוב בשטרסבורג – הושחתה אנדרטה של בית כנסת שהוצת בשואה ע״י הנאצים. אני מגנה בתוקף כל גילוי של אנטישמיות, ואני קורא לכל מנהיגי המדינות הנאורות להצטרף בהוקעתה של האנטישמיות בצורה שיטתית ורצופה. הדרך הראשונה להילחם באנטישמיות היא להוקיע אותה ולגנות אותה. אני מברך על כך שמדינות נוספות מצטרפות להגדרת האנטישמיות שכוללת גם את הגדרת האנטי-ציונות. אנטי-ציונית היא הביטוי האחרון והמעודכן ביותר של האנטישמיות".