ישראל היום: במסגרת כינוס סגור עם בכירי הליכוד הודיע נתניהו על רצונו "לשאוב" מנדטים מ'הימין החדש', אישר שבמהלך סופ"ש איבד גוש הימין שני מנדטים, הצהיר כי יתנגד לממשלת אחדות עם גנץ והביע חשש מפני התנהלותו של הנשיא אחרי הבחירות

רגע לפני השקת קמפיין הליכוד הצפויה הערב, ובצל החלטת היועמ"ש והסקרים המדאיגים, כינס אתמול נתניהו את בכירי הליכוד לשיחות על המשך הדרך לקראת הבחירות. במשך כשעה וחצי שוחחו בכירי הליכוד על עקרונות הקמפיין והחליטו, בין היתר, ללכת על "שאיבת" מנדטים ממפלגות הימין האחרות ועל המשך המתקפה החזיתית נגד גנץ – כך מפרסם הבוקר העיתון 'ישראל היום'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי מתי טוכפלד, נתניהו טען באוזני אנשי הליכוד כי הסקרים כעת אינם ברורים או יציבים, אך על פי מידע שהוא מחזיק בידיו, האירועים האחרונים סביב החלטת היועמ"ש העבירו שני מנדטים לגנץ. הסיבה, לדברי אנשי הליכוד, היא קמפיין לא מספיק אגרסיבי כנגד גנץ ולפיד. לאור זאת, נתניהו הורה לאנשיו לעסוק בימים הקרובים אך ורק במסר אחד – "גנץ הוא שמאל".

לדברי נתניהו, "יש ציבור בימין שקונה את הבלוף של גנץ ולפיד, והתפקיד שלנו כעת הוא לפמפם ולהסביר כל הזמן שמדובר בשמאל". טוכפלד מזכיר כי אתמול "כבר נשמעו שרי הליכוד כשהם אומרים כי "גנץ מעדיף את הערבים, ולכן הבחירות הן או טיבי או ביבי"".

מסר נוסף שאותו ביקש ראש הממשלה להדגיש מול רשימת כחול לבן הוא מסר חד משמעי, שלפיו אין אפשרות של ממשלת אחדות. לדבריו, אין אפשרות של חיבור איתם, ולאחר הבחירות הוא יפנה אך ורק לשותפים הטבעיים.

בנוסף, כך ע"פ הדיווח, הביע נתניהו חשש מפני התנהלותו שחל הנשיא ריבלין אחרי הבחירות: "יהיה לי לא פשוט עם האיש שגר מעבר לגבעה", כלשונו.